Як жителям ОРДЛО переоформити український та закордонний паспорти — роз'яснення юриста (ВІДЕО)
Для громадян, які проживають та зареєстровані в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), процедура чергового вклеювання фотографії в паспорт громадянина України та отримання нового закордонного паспорта у зв'язку з простроченими термінами, відбуватиметься довше, ніж для громадян, які проживають на підконтрольній урядові території. Також можуть виникати складнощі через зміни правил перетину лінії дотику, пов'язаних з пандемією COVID-19. Про це у програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповів юрист, голова Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги міста Києва Михайло Харін.
За його словами, через те, що з'являються нові штами коронавірусу, на кордоні змінюються правила, які стосуються проходження самоізоляції, або необхідності надання COVID-сертифікату міжнародного зразка.
"Тобто, якщо людині необхідно перетнути кордон і потрапити на територію України, також з окупованої території, то це може бути сертифікат про щеплення. Але водночас, ті щеплення, які визнані Всесвітньою організацією охорони здоров'я. З огляду на, що на території Донецька в основному проводитися вакцинація "Супутником", то в цьому виникнуть питання і труднощі, тому що не зможуть пропустити, тому що ця вакцина не визнана", — сказав юрист.
Крім того, через те, що паспорт вважається простроченим, можуть виникнути труднощі з перетином кордону. Але поки у зв'язку з карантинними обмеженнями, норму, яка передбачає вклеювання фотографії, скасували до зняття карантинних обмежень.
На сьогодні, згідно з правилами прикордонної служби, для перетину лінії дотику людині потрібний дозвіл на в'їзд (пропуск), а надалі пройти тест і отримати негативний тест на COVID-19, тоді не потрібно буде йти на самоізоляцію.
"Тому що на сьогодні необхідно перейти на самоізоляцію і надалі звернутися в будь-який підрозділ Державної міграційної служби (ДМС), для того, щоб вклеїти в паспорт фотографію. Але і поміняти, отримати закордонний паспорт", — сказав Харін.
Він підкреслив, що процес вклеювання фотографії є продовженням паспорта, який є основним документом людини. Термін вклеювання фотографії передбачений 5 днів. Але з огляду на, що може проводитися процедура перевірки, терміни можуть продовжити на 30 днів. Тому попередньо записуватися до електронної черги не потрібно. Необхідно на підконтрольній урядові території звернутися до будь-якого підрозділу ДМС і здійснити вклеювання фотографії. Точно також і заміну паспорта.
"З огляду на, якщо це перший документ, який з біометричним чіпом, біометричний закордонний паспорт, то хочу звернути увагу, що не треба проплачувати кошти за швидке отримання паспорта. Оскільки, враховуючи що людина проживає і прописана на непідконтрольній території України, то у неї проходитиме все довше, ніж у громадян, які живуть та зареєстровані на території України. У зв'язку з цим це може бути 30 днів і навіть до двох місяців", — резюмував Михайло Харін.
Читайте також: Як виїхати з ОРДЛО без паспорта громадянина України — роз'яснення юриста (ВІДЕО)
Про те, що таке COVID-сертифікат, як отримати й чи потрібен він жителям ОРДЛО — читайте тут.