Підсумки 28 липня: загроза COVID-штаму "дельта", успіхи децентралізації та водозабезпечення в ОРДЛО (ВІДЕО)

Підсумки 28 липня: загроза COVID-штаму "дельта", успіхи децентралізації та водозабезпечення в ОРДЛО (ВІДЕО)

Правила в'їзду в Україну посилює Кабмін через загрозу поширення COVID-штаму "дельта". Успіхи проведення децентралізації в Україні. Мирні жителі в ОРДЛО отримують воду по годинах. Про ці та інші події сьогоднішнього дня, 28 липня, — у підсумковому випуску новин телеканалу "Дом".

Перший випадок смерті від COVID-штаму "дельта" в Україні. У Києві помер пацієнт, інфікований агресивнішим — так званим "індійським" — варіантом коронавірусу. У зв'язку з поширенням цього штаму Україна посилює правила в'їзду в країну. У той же час Кабмін оновив план закупівлі COVID-вакцин. Детальніше про нові правила в'їзду в країну і поточну ситуацію з коронавірусом — дивіться в сюжеті.

Захоплений Крим опинився на межі коронавірусної катастрофи. За даними окупаційних адміністрацій, в кримських лікарнях залишилося лише 13% вільних ліжок для пацієнтів з COVID-19. Детальніше — в матеріалі.

Повернення тимчасово непідконтрольних Україні територій залежить від бажання Кремля це зробити і підтримки європейських партнерів, заявив президент Володимир Зеленський. Деталі — в матеріалі.

Також президент під час відкриття форуму "Україна 30. Децентралізація" зазначив, що розширення повноважень місцевої влади — особлива відповідальність перед місцевими жителями і всієї України. Як живуть громади, які змогли максимально використовувати нові можливості, і чому саме ця реформа вважається однією з найуспішніших в Україні — дізнайтеся в сюжеті.

Українців безкоштовно підвозитимуть до КПВВ з лінії дотику на Донбасі та адмінмежі з Кримом. Рішення про введення таких перевезень прийняли на сьогоднішньому засіданні уряду. Детальніше — в матеріалі.

Мирні жителі тимчасово непідконтрольних Україні територій Луганської області отримують воду по годинах, а в деяких населених пунктах — взагалі один-два рази на тиждень. Чому окупаційні адміністрації обмежили подачу питної води і до яких наслідків це може призвести — в сюжеті.

Авіакатастрофа сталася на Прикарпатті. Просто на житловий будинок впав і загорівся легкомоторний літак. Всі, хто був на борту, — загинули. Чому впав літак, за штурвалом якого був досвідчений військовий льотчик, і що відомо про пасажирів — в матеріалі.

Бомбу на території Чорнобильської АЕС кілька годин шукали співробітники поліції, кінологи і вибухотехніки. Але анонімний лист про мінування, відправлений на електронну пошту, виявився фейком. Як цю ситуацію прокоментували в Асоціації чорнобильських туроператорів — в матеріалі.

Великий вогонь і смертоносні зливи — у світі бушує стихія. Поки в Туреччині та Греції намагаються приборкати масштабні пожежі, висока вода забирає життя в Пакистані. Про наслідки природних катаклізмів у світі — в сюжеті.

Сім років тому уродженці селища Билбасівка Донецької області Юлії Корнійчук довелося втікати від обстрілів. Спочатку вона переїхала до Краматорська, а потім до Києва, щоб почати тут життя з нуля і знайти своє покликання. Її історія — в новому матеріалі циклу "Україна — мій дім".

Ці та інші події 28 липня — в підсумковому випуску новин:

Сьогодні у випуску:

  • 00:15 У Києві помер пацієнт, інфікований штамом "дельта".
  • 03:42 Захоплений Крим опинився на межі коронавірусної катастрофи.
  • 04:17 Повернення тимчасово непідконтрольних Україні територій залежить від бажання Кремля це зробити і підтримки наших європейських партнерів.
  • 05:57 Розширення повноважень місцевої влади — особлива відповідальність перед місцевими жителями і всієї України.
  • 09:40 Регулярно і безкоштовно. Таким буде підвезення українців до пунктів в'їзду-виїзду на Донбасі і на адмінмежі з окупованим Кримом.
  • 10:39 Мирні жителі тимчасово непідконтрольних Україні територій Луганської області отримують воду по годинах.
  • 14:55 Авіакатастрофа на Прикарпатті. Просто на житловий будинок впав і загорівся легкомоторний літак.
  • 17:43 На території Чорнобильської АЕС шукали вибухівку.
  • 18:35 Великий вогонь і смертоносні зливи. У світі бушує стихія.
  • 20:45 "Україна — мій дім": історія переселенки Юлії Корнійчук, якій довелося тікати від обстрілів.
Прямий ефір