Іпотека для переселенців під 3%: як розрахувати платоспроможність сім'ї

Иллюстративное фото: nerukhomi.ua

Однією з обов'язкових умов отримання кредиту за оновленою програмою іпотеки для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) під 3% річних є підтвердження платоспроможності сім'ї. Про те, як розрахувати платоспроможність, на прикладі пояснив голова Всеукраїнської асоціації переселенців Руслан Калінін на своїй сторінці в Facebook, інформує "Дом".

Так, він навів дослівне формулювання умов програми:

"Платоспроможність переможця передбачає, що за умови сплати щомісячного платежу в рахунок погашення кредиту з урахуванням відсотків, залишок середньомісячного доходу переможця і повнолітніх членів сім'ї не може бути менше, ніж прожитковий мінімум (загальний показник), визначений законодавством на відповідний період, в розрахунку на кожного члена сім'ї (за винятком усіх обов'язкових платежів, податків і зборів)".

Приклад 1: Сім'я з двох дорослих і однієї дитини вирішила купити двокімнатну квартиру в Дніпрі. Їхній офіційний місячний сімейний дохід — 20 тис. грн.

"Припустимо, що у цієї сім'ї немає поганої кредитної історії. Вони можуть взяти кредит на квартиру площею до 73,5 кв. м. Допустима вартість кв. м, на яку поширюється кредитна програма, — 22 449 грн за кв. м. Вибираємо на сайті olx першу квартиру, яка підходить за нашими параметрами. Це 3-кімнатна квартира 70 кв. м на вторинному ринку за 1 млн 160 тис. грн", — написав Калінін.

Далі здійснюється розрахунок щомісячного платежу. Детальніше, як це зробити, читайте тут.

 • Загальна сума — 1 млн 160 тис. грн.
 • Початковий внесок — 69 600 грн.
 • Сума кредиту — 1 млн 90 тис. грн.
 • Щомісячний платіж — від 7230 до 4555 (щомісяця йде на зниження).

Розрахунок платоспроможності:

 • Загальний дохід на сім'ю (20 тис. грн) — щомісячний платіж (7230 грн) = 12 770 грн.
 • Залишок ділиться на трьох членів сім'ї — 4257 грн.

"Ця сім'я є платоспроможною, тому що залишок середньомісячного доходу на одного члена сім'ї перевищує прожитковий мінімум в 2198 грн", — пояснює Руслан Калінін.

Приклад 2: Сім'я з двох осіб — мати (пенсіонерка, отримує пенсію 2400 грн) і донька (35 років, з офіційною зарплатою 6 тис. грн і підробітком 10 тис. грн) проживають у Харкові.

"Оскільки звикли до цього міста і є якась робота, вирішили купити в кредит житло саме тут. Припустимо, що у цієї сім'ї немає поганої кредитної історії. Вони можуть взяти кредит на квартиру площею до 52,5 кв. м. Допустима вартість кв. м, на яку поширюється кредитна програма, — 24 337 грн за кв. м. Вибираємо на сайті olx першу квартиру, яка підходить за нашими параметрами. Це 1-кімнатна квартира 40 кв. м на вторинному ринку за 732 тис. грн", — написав Калінін.

Розрахунок щомісячного платежу:

 • Загальна сума — 732 тис. грн.
 • Початковий внесок — 44 тис. грн.
 • Сума кредиту — 688 тис. грн.
 • Щомісячний платіж — від 4600 до 2900 (щомісяця йде на зниження).

Розрахунок платоспроможності:

 • Загальний дохід на сім'ю (8400 грн) — щомісячний платіж (4600 грн) = 3800 грн.
 • Залишок ділиться на двох членів сім'ї — 1900 грн.

"Ця родина не є платоспроможною, тому що залишок середньомісячного доходу на одного члена сім'ї менше прожиткового мінімуму в 2198 грн. І хоча у доньки є неофіційний дохід, його не можна нічим підтвердити. Які є варіанти для цієї сім'ї? Знайти квартиру дешевше і зробити новий розрахунок або скористатися допомогою поручителя", — пояснює голова Всеукраїнської асоціації переселенців.

Так, якщо під час оформлення кредиту не вистачає сімейного доходу, передбачена можливість скористатися допомогою поручителя, шляхом оформлення договору поручительства.

"Поручителем може бути будь-яка людина. Важливо зазначити, що до загального показника, необхідного для підтвердження платоспроможності, враховується всього сума до 50% доходу поручителя", — зазначив Руслан Калінін.

Читайте також: Іпотека під 3% та 7%: розбираємося з експертами у деталях житлових програм для ВПО

Нагадаємо, що 17 травня Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло) розпочав приймати заяви від ВПО на отримання пільгового іпотечного кредиту за оновленою програмою під 3% річних. Про те, як це зробити, читайте тут.

Про повні умови нової програми читайте тут.

Прямий ефір