Інформацію не отримували: евакуацію дипломатів РФ з України прокоментували в МЗС

Посольство Росії у Києві. Фото: 44.ua

У ЗМІ з'явилася інформація, що Росія евакуює своїх дипломатів та членів їхніх сімей з України. Зокрема, за даними The New York Times, Росія евакуює сім'ї дипломатів із Києва та Львова. Видання пише, що 18 людей, переважно діти та дружини російських дипломатів, залишили Україну 5 січня. Слід за ними поїхали ще близько 30 працівників російських дипмісій. Про це повідомляє "Дом".

У Міністерстві закордонних справ України зазначили, що не одержували від Росії відповідних заяв.

"Міністерство закордонних справ не отримувало від російської сторони інформації про евакуацію працівників дипломатичних установ Російської Федерації з України. Посольства інших держав в Україні також не повідомляли про наміри евакуювати своїх працівників", — розповів речник МЗС України Олег Ніколенко у коментарі ЗМІ.

Він також зазначив, що Україна не має наміру евакуювати своїх працівників із Росії. Він нагадав, що на території РФ працюють посольство в Москві, генеральні консульства в Санкт-Петербурзі та Ростові-на-Дону, консульства в Єкатеринбурзі та Новосибірську.

У російському МЗС тим часом кажуть, що працівників з України не евакуювали, а посольство працює у штатному режимі.

Раніше повідомлялося, що верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що масштабний напад Росії на Україну не є найімовірнішим сценарієм.

Прямий ефір