Хірург намагається перехитрити мозок: в Україні почали практикувати унікальну техніку протезування

Остеоінтегративне протезування в Україні. Скриншот: kanaldim.tv

Понад 30 000 українських військових чекають протезування кінцівок. Серед них є ті, кому не підходить звичайне протезування. Таким пацієнтам пропонують унікальну операцію за методикою хірурга-ортопеда зі Швеції Рікарда Бранемарка. Йдеться про двоетапне остеоінтегративне протезування. З його допомогою можна перехитрити мозок людини, якій вживляють імпланти. Для чого це потрібно, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Шведський хірург Рікард Бранемарк безплатно оперує українських військових та допомагає столичним лікарям опанувати двоетапне остеоінтегративне протезування. Професор провів сотні таких операцій у європейських країнах та США.

Йдеться про новітні технології, коли імплант встановлюють просто у кістку. Згодом до нього кріплять протез за допомогою перехідника. Таке протезування радять робити людям із високою ампутацією рук чи ніг. У таких випадках звичайні протези травмують м'які тканини та викликають больові відчуття.

"Це не є альтернатива звичайному протезування, це не є вирішення абсолютно всіх проблем. Проте у випадках, коли людина не може користуватися звичайним протезом, остеоінтеграція — це єдиний шанс повернутися до повноцінного або майже повноцінного життя", — пояснив ортопед-травматолог Олександр Галузинський.

Вперше остеоінтегративне протезування було проведене у Швеції у 1990 році. В Україні це стало можливим лише у 2023 році завдяки австралійському доктору Альму Девісу, який виконав кілька операцій у Львові, та шведському хірургу Рікарду Бранемарку. Це можна порівняти із запуском ракети в космос, кажуть українські лікарі.

"Ми привертаємо увагу відомих спеціалістів до України, до потреб наших пацієнтів. Також це можливість нашим хірургам навчатися у спеціалістів такого рівня. Дуже приємно, що ці хірурги не стоять осторонь, а приїжджають до нас та допомагають нашим бійцям", — провадить Олександр Галузинський.

Наразі потребують протезування понад 30 000 українських військових. 10% із них мають складні ампутації верхніх або нижніх кінцівок. Безплатним лікування військових опікується благодійний фонд "Центр спасіння життя".

"Не всім підходить технологія остеоінтеграції. Вона для тих унікальних людей, яким не підходять традиційні методи протезування. Таких людей чимало. Наше завдання зробити їх життя кращим, адже вони втратили здоров'я захищаючи нас. Тож попри те, що технологія дорога, ми шукаємо можливостей. Хочеться, щоб держава на це звернула увагу", — медичний директор клініки "Мірум" Андрій Масик.

Функціональність інноваційного протеза вдвічі вища, ніж у звичайного. Це зовсім інший рівень комфорту. Протез знімається та надягається за кілька хвилин.

"Майбутнє однозначно за біонічною остеоінтеграція. Це вершина сучасних технологій. Такий протез зможе повернути людині моторику рук і навіть природність ходи. Йдеться про те, що хірург, який встановлює таку систему пацієнту, намагається фактично перехитрити мозок людини для того, аби він вважав, що управляє справжньою кінцівкою", — резюмував шведський хірург-ортопед Рікард Бранемарк.

Біонічне протезування вже проводять у країнах Європи та Сполучених Штатах Америки. Українські ортопеди сподіваються, що наступного року такі операції виконуватимуть і в Україні. Звісно, якщо знайдуть кошти. Адже одне таке протезування та реабілітація коштують сотні тисяч доларів.

Також цікаво: Кому передбачене безплатне лікування у Центрі складного ендопротезування та біоніки — інтерв'ю з лікарем Андрієм Масиком

Прямий ефір