День пам'яті жертв геноциду вірмен та запуск космічного телескопа "Габбл" — 24 квітня в історії

Зустрічаємо середу, 24 квітня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

24 квітня 1800 року була заснована бібліотека Конгресу США. Ініціатором її створення виступив другий президент Сполучених Штатів Джон Адамс. Спершу в бібліотеці було 740 книжок, а зараз її фонди налічують понад 150 мільйонів примірників. Бібліотека Конгресу США зберігає матеріали історичного значення. Зокрема, в її архіві є унікальні фото України столітньої давнини.

День пам'яті жертв геноциду вірмен — 24 квітня. Їх масове знищення на території Османської імперії розпочалося 1915 року з арешту частини вірменської інтелігенції Стамбула. Їх вбивали, катували та депортували. За різними оцінками, загинуло від 300 000 до 2 мільйонів людей. Геноцид вірмен — один з найбільших злочинів проти людства.

24 квітня 1918 року народилась українська письменниця і підпільниця ОУН Богдана Світлик, більш відома під літературним псевдонімом Марійка Дмитренко та підпільним псевдонімом "Ясна" й "Доля". Головною темою не лише її творчості, а й життя була Україна.

Американській акторці та співачці Барбарі Стрейзанд виповнюється 82 роки. Вона народилася у США, проте має українське коріння, адже її дідусь і бабуся були емігрантами з Тернопільщини. Стрейзанд — одна з найуспішніших виконавиць усіх часів. Її досягнення — це понад 250 мільйонів проданих альбомів, дві премії "Оскар", 10 "Еммі", стільки ж "Золотих глобусів", а також п'ять "Ґреммі". Торік Стрейзанд випустила книжку мемуарів, де відверто розповіла про своє життя та кар'єру.

24 квітня 1990 року відбувся запуск космічного телескопа "Габбл". Унікальна багатоцільова орбітальна обсерваторія стала спільним проєктом НАСА та Європейського космічного агентства. "Габбл" зробив безліч унікальних світлин космічного простору і допоміг у наукових відкриттях. Його експлуатація триває досі.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір