30 тис. кримінальних правопорушень зареєстровано в Україні через агресію РФ, — генпрокурор

Иллюстративное фото: today.ua

В Україні з 2014 року зареєстровано близько 30 тис. кримінальних правопорушень, які пов’язаних зі збройною агресією РФ. Про судові процеси та підозри росіянам в інтерв’ю "Укрінформу" розповіла генеральний прокурор України Ірина Венедіктова.

"160 громадянам РФ повідомлено про підозру за відповідні злочини. Також 70 громадянам РФ повідомлено підозру за розв’язання та ведення агресивної війни проти України й пособництво у вчиненні цих дій", — поінформувала Венедіктова.

Серед підозрюваних — міністр оборони РФ, три його заступники, начальник генерального штабу, радник президента РФ та судді конституційного суду РФ.

"За злочинні дії, пов’язані з окупацією Криму, українським судом заочно засуджено й так званого «уповноваженого представника президента РФ" у так званому "Кримському федеральному окрузі". Узагалі вже є вироки судів за цією категорією щодо більш як 40 громадян РФ", — повідомила генпрокурор України.

Вона розповіла також про судову справу щодо збиття пасажирського літака МН17 на Донбасі. Процес почався у 2020 році у Нідерландах. Початок розгляду справи по суті Україна очікує влітку 2021 року.

"Чотирьом особам оголошено про підозру у причетності до збиття літака. Це Ігор Гіркін, Сергій Дубинський, Олег Пулатов, вони — росіяни, та Леонід Харченко, українець", — нагадала Венедіктова.

Раніше повідомлялось, що РФ затягує у Міжнародному суді ООН процес щодо Донбасу та Криму.

Читайте також: Венедіктова відзвітувала про перший рік роботи на посаді генпрокурора (ВІДЕО)

Прямий ефір