"Перлина" Львівщини: вперше за 30 років для туристів відкрили Свіржський замок (ВІДЕО)

У селі Свірж Львівської області вперше за 30 років Незалежності України відновили екскурсії для туристів. Офіційно відкрили нещодавно відреставрований Свірзький замок. Кам'яній споруді вже майже 500 років. Це місце вважають "перлиною" області. Про це йдеться в новому матеріалі циклу "Туристична Україна" телеканалу "Дом".

Одна зі спроб відкрити Свірзький замок для туристів була зроблена три роки тому. Але це виявилося нерентабельним — масового напливу туристів не відбулося. Єдиними завсідниками замку стали червонокнижні кажани з населенням понад пів тисячі особин.

"Взимку вони живуть в підземеллях, а влітку вони переселяються на дах. Це кажани, так званий червонокнижний вид підковик малий. В Європі їх близько 2,5 тис.", — розповіла екскурсоводка Христина Кундіра.

Фортеця була розкішним палацом в епоху пізнього ренесансу. До 1939 року замок перебував у приватній власності польських і австрійських дворян. Потім, в Радянські часи, в будівлі розмістили адміністрацію колгоспу і школу для трактористів. Тільки в 70-х роках палац перейшов до Союзу архітекторів. Тоді в ньому і провели часткову реставрацію.

Нині першими відвідувачами замку стали туристи зі Львова.

Свірзький замок планують включити до туристичного маршруту "Золота підкова". До нього входять екскурсії трьома замками: Олеському, Підгорецькому та Золочівському.

"Золочівський та Олеський є відкриті всередині, вони є з експозицією, там все збереглося. Ми оглядаємо подвіря, а також інтер'єр. Підгорецький замок офіційно закрити на реконструкцію. Тут є і так дуже розрекламований і один з найбільш популярних турів і цікавить туристів своє архітектурою, власне замки зацікавлюють, і своєю історією, тому що там жили відомі знатні люди, шляхтичі", — розповіла працівниця турагентства Христина Петришин.

Свірзький замок чекає на повноцінну реконструкцію. Сподіваються, що це вдасться зробити наступного року в межах державної програми "Велика реставрація".

Читайте також: Підсумки 21 травня: 11 років колонії для кримчанина, старт основної сесії ЗНО та Медведчук в суді (ВІДЕО)

Дізнатися більше про дивовижні місця і визначні пам'ятки країни можна в розділі "Туристична Україна".

Читайте також: Туристична Україна в карантин: куди поїхати, що подивитися

Прямий ефір