Заборона на пластикові пакети: як супермаркети дотримуються нових правил (ФОТО, ВІДЕО)

У супермаркеті. Фото: kanaldom.tv

Від сьогодні, 10 грудня, в Україні набуває чинності перший етап обмежень на використання пластикових пакетів, щоб скоротити їх використання та покращити екологічну ситуацію. Тепер такі пакети заборонено розповсюджувати безкоштовно. Українцям доведеться платити до 3 грн за одиницю, інформує "Дом".

Безкоштовне поширення пластикових пакетів заборонено у магазинах, аптеках, закладах харчування та супермаркетах.

Фото: kanaldom.tv

Так, уже сьогодні, у чеках клієнтів супермаркетів з'явилися позиції із вартістю цієї упаковки.

Водночас у магазинах представлений широкий асортимент екоторбинок різних розмірів і вартості, а також екологічних пакетів.

Екопакет. Фото: kanaldom.tv

За розповсюдження пластикових пакетів передбачено штрафи від 1700 до 3400 грн., за повторне порушення — 3400-8500 грн.

Фото: kanaldom.tv

Зазначимо, заборона не стосується біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, які є первинною упаковкою, наприклад, для свіжої риби, м'яса та продуктів із них, круп, цукру й льоду.

Відповідно до ухваленого Верховною Радою України закону, повну заборону на використання пластикових пакетів мають запровадити з 1 січня 2022 року.

Фото: kanaldom.tv

Більшість українців готові повністю відмовитись від пластикових пакетів. А ось боротьбу із ними шляхом встановлення високих цін підтримують не всі.

"Я думаю, що будь-які варіанти потрібні для людей. І такі пакетики, і паперові, щоб усе було", — поділилася жителька Києва.

Читайте також: Прощання із безкоштовними пластиковими пакетами — чи готові українці (ВІДЕО)

Прямий ефір