Законопроєкт про медканабіс може ухвалити Рада цього року, — Радуцький

Медичний канабіс. Фото: slovoidilo.ua

Оновлений проєкт закону про про обіг ліків із медичним канабісом розгляне Верховна Рада у 2022 році. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький в інтерв'ю "Укрінформу", інформує "Дом". 

"Уже оприлюднений для обговорення урядовий законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. Він, дійсно, трошки відрізняється від комітетського, бо там посилений контроль Національної поліції за обігом конопель. Також там більш чітко прописано, що таке медичний канабіс, як він імпортуватиметься. Цей документ буде зареєстровано. Він зайде до нас на комітет. Я сподіваюся, що депутати комітету підтримають його", — пояснив він. 

За його словами, ухвалення документу дасть можливість понад 2 млн українців отримати доступ до дієвих ліків. 

"У суспільстві було багато наративів, що це легалізація наркотиків. Ані в тому законопроєкті, який був направлений на доопрацювання, ані в новому урядовому немає жодного слова про легалізацію наркотиків. Йдеться лише про медичний канабіс. Я сподіваюся, що відповідний документ цього року буде ухвалено", — додав Радуцький.  

Як відомо, 13 липня 2021 року Верховна Рада України провалила голосування законопроєкту, що регулює оборот марихуани у медичних цілях. "За" проголосували 184 народних депутати, "проти" — 33, і ще 61 утримався.

Читайте також: Щоб пацієнти "не ходили" на чорний ринок: важливість легалізації медканабісу пояснив правозахисник

Прямий ефір