Захист в умовах війни: з чого складається курс самооборони для цивільних "Струм"

Навчання на курсі "Струм". Фото: facebook.com/strum2022

Проєкт "Струм" створили для того, аби навчити цивільних володіти зброєю, надавати домедичну допомогу, розпізнавати вибухові пристрої та отримати належну фізичну підготовку. Це перший курс з особистої безпеки в міських умовах. Його заснували торік. Охочих стати курсантами — чимало. Як відбувається навчання, бачили журналісти програми "Ранок Вдома".

Як стати психологічно стійким, навчитися надавати домедичну допомогу та поводитися зі зброєю, знають засновники курсу підготовки цивільного населення "Струм". Це курс не для того, щоб піти воювати, а для того, щоб уміти захищатись і захистити своїх рідних.

Засновниця проєкту Ксенія Літвінова ще 2014 року пройшла курси самозахисту за ізраїльською системою. Стала інструкторкою та створила аналогічну програму для жінок в Україні.

Під час повномасштабного вторгнення Ксенія Літвінова, разом з чоловіком та знайомими інструкторами, вдосконалили програму і вже влітку 2022 року запустили перший курс підготовки цивільного населення в умовах міста під час війни.

"Програма курсу складається з декількох дисциплін. Це володіння короткоствольної зброї, домедична допомога, військова психологія, інформаційний фронт, вибухові пристрої, спеціальна фізична підготовка, домашнє завдання", — пояснила засновниця курсу "Струм" Ксенія Літвінова.

Лекції на тему інформаційної безпеки читає Олександр Педан — український ведучий. Він пройшов поглиблений курс підготовки та долучився до "Струму".

"Я навчаю курсантів, як працювати з інформацією. Пояснюю, що таке пропаганда, як вона діє, як перевіряти інформацію та не нашкодити своїй країні та собі у соцмережах. Є три простих правила. Треба обов'язково перевіряти інформацію тричі. Перед тим, як щось репостити у соцмережах треба зробити паузу, аби не поширювати інколи не перевірену інформацію на емоціях. Третє правило — не репостити те, у чому не розбираєшся", — пояснив очільник інформаційного фронту проєкту "Струм" Олександр Педан.

Після лекцій починаються заняття з фізичної підготовки. Цивільні на практиці вивчають тактичну медицину, відпрацьовують навички володіння зброєю та випробовують свою фізичну підготовку на полігоні. Віднедавна курсанти можуть навчитися стріляти з протитанкового комплексу NLAW.

"У нас є комп'ютерна програма з використанням NLAW. Можемо взяти на плечі переносну протитанкову керовану ракету та стріляти по цілях, які з'являються на великому екрані. Програмісти добре попрацювали. Це дозволяє відтворювати деякі ситуації з високою точністю", — резюмувала Ксенія Літвінова.

Таким чином українські інструктори й професіонали різних галузей об'єдналися, аби цивільні могли здобути знання та навички, які зараз вкрай необхідні кожному.

Читайте також: "Англомовний лікар": в Україні відновили освітню програму для медиків

Прямий ефір