Політолог прокоментував результати візиту Зеленського до США
План перемоги України у війні з РФ опублікували напередодні засідання Генасамблеї ООН. Він глобальний, тож його треба обговорити й презентувати лідерам Європи та США, без допомоги яких не обійтися. Яким був візит президента України Володимира Зеленського до США, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".
Перший пункт візиту — виступ в ООН. Тема війни в Україні лунає в центральному залі Генасамблеї, і в кулуарах. Очевидно, війну треба закінчувати. Як це зробити, коли Росія навіть не полишає спроб терору мирного населення?
"Росія знову і знову намагається зруйнувати нашу енергетичну систему. Цього разу все може бути набагато цинічніше. Вона готується завдати ударів по атомних електростанціях. Трьох станціях. У нас є ця інформація. Ми маємо докази", — заявив президент України Володимир Зеленський.
Ядерна та енергетична безпека — один з пунктів мирного плану України. Саме цей пункт підтримує більшість країн, навіть глобального півдня. Держав, які часто і до російської позиції дослухаються. Цей саміт — чергова нагода розповісти правду про російсько-українську війну.
"Зараз дуже важливі переговори з лідерами країн Глобального Півдня. В контексті їх запрошення на другий Саміт миру, і для пояснення нашої позиції. Для просування наших інтересів в контексті завершення війни між Росією та Україною", — зазначив політолог Володимир Фесенко.
Війну потрібно завершити справедливо. На цьому неодноразово наголошувала українська сторона. Можливість завдавати ударів у глиб РФ — один з аргументів.
"Якщо раніше це була така розмова загальна, то зараз це вже конкретні перемовини. Про це вже навіть з початку вересня йдуть активні перемовини не тільки між Україною і США, а, наприклад, між США і Великобританією", — додав Володимир Фесенко.
Цю інформацію підтвердила британська сторона.
"Ці тижні та місяці стають вирішальними, і тому для нас дуже важливо мати можливість підтвердити непохитну підтримку України з боку Великої Британії", — повідомив прем'єр-міністр Британії Кір Стармер.
Утім, є одним але. Потрібен дозвіл США. Адже йдеться про удари в глиб РФ британськими Storm Shadow, а в них є американські компоненти. Дозвіл на удари — одна з головних тем у перемовинах президентів Байдена та Зеленського.
"Я з гордістю оголошую про новий пакет безпекової допомоги на суму 2,4 мільярда доларів. Я також доручив Пентагону передбачити та розподілити всі кошти, що залишилися у межах безпекової допомоги, які були виділені для України до кінця мого терміну, тобто до 20 січня 2025 року", — заявив президент США Джо Байден.
Загалом Сполучені Штати виділили майже 8 мільярдів доларів безпекової допомоги. Але що буде після далі? Питання, на яке Україна нині чекає відповіді, провівши зустрічі з двома кандидатами у президенти США.
"Ми з президентом пройшли всі ключові рішення. Дякую за прагнення реалізувати саме такий шлях, щоб Україна виграла. Дякую за безпрецедентний військовий пакет. Для України важливо, щоб Америка розуміла Україну безпосередньо. Саме так і є. Цю російську війну треба закінчувати справедливо", — резюмував президент України Володимир Зеленський.
Для цього потрібна сила. Адже по-іншому РФ не розуміє.
Читайте також: Як вплинуть вибори у США на економіку України — пояснення інвесторки