Які заклади мають укриття: "ЛУН Місто" створили нову інтерактивну карту 

Проєкту "ЛУН Місто" вже понад чотири роки. Це проєкт міських досліджень про якість міського середовища. 2022 року організатори дещо змінили формат і почали робити інтерактивні карти з закладами, які мають укриття. Аби розповісти про них детальніше до нашого ефіру "Ранку Вдома" приєдналася кураторка "ЛУН Місто" Анна Денисенко

— З чого починався проєкт "ЛУН Місто"? 

— Він почався з міських досліджень. Нам було цікаво і продовжує бути цікаво досліджувати якість міського середовища, аналізувати наявні дані щодо охоплення парками, наявності місць у дитячих садках та інші критерії, які впливають на якість життя у містах. Минулого року ми трохи змінили формат нашого проєкту і активно почали робити інтерактивні карти, на які додавали заклади та локації корисні для людей. Наприклад, коли почалася повномасштабна війна, була проблема "де хліба купити?", бо все було зачинено або немає товару. Тому ми наносили супермаркети, які відчинені. Потім додавали аптеки, пошти тощо. Другу карту ми робили під час дефіциту пального, потім — карту закладів з генераторами. 

— Про що ваша нова мапа? 

— Ми вирішили зробити карту закладів, які мають укриття. Це не сертифіковані бомбосховищ, бо вони якщо і є в Києві, то їх зовсім небагато. Мова йде про хоча б якийсь підвал. Для цієї карти ми збираємо інформацію про заклади, які мають такі укриття. Всі охочі представники закладів можуть заповнити анкету і повідомити, що вони також підходять. 

До речі, коли ми готували карту по генераторами, то отримали наступну статистику: 

  • у заявках за листопад 47% закладів мали генератор; 
  • у грудні — 77%; 
  • у  січні — 84%. 

Щодо закладів з укриттями не така приємна динаміка. У грудні таких було 37%, у січні — 49%. Особливої зміни не відбулося, але укриття досить складно побудувати з нуля. Воно або є, або його нема.

— Що у вас ще в планах? Якісь іще карти? 

— Ми плануємо і далі розвивати напрямок інтерактивних карт. Коли ми робили карту наявності бензину в реальному часі, то за травень 2022 року отримали 2,5 мільйони переглядів на добу. У нас навіть двічі сайт "падав". Будемо реагувати на суспільний запит. 

Ми також є проектом міських досліджень. 2023 року ми досліджуємо питання безбар'єрності в містах України. Дослідження робимо, зокрема, за допомогою штучного інтелекту. 

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Медіа-партнери
Прямий ефір