Як запобігти інсульту — поради експертів

Як запобігти інсульту. Скриншот: kanaldim.tv

Високий тиск, підвищений рівень холестерину, стрес, алкоголь і куріння — фактори, які збільшують ризик інсульту. Ця хвороба посідає друге місце у світі серед причин смертності та інвалідності. На що передусім варто звернути увагу та коли необхідно звертатися до лікарів, аби запобігати розвиткові недуги, дізнавайтеся у медичній рубриці програми "Ранок Вдома".

На що передусім потрібно звернути увагу і коли варто бити на сполох, аби запобігти наслідкам інсульту.

"Зараз, на жаль, в Україні катастрофічними темпами збільшується кількість людей, які мають зайву масу тіла. Чому? Через стрес люди вживають багато вуглеводів, ведуть малорухливий спосіб життя, куріння та інші погані звички. Жирові молекули, яких багато, потрапляють через гематоенцефалічний бар'єр в мозок і викликають стерильне запалення", — пояснила лікарка-дієтологиня Оксана Скиталінська.

Судини відчувають постійне навантаження, стають тонкими та пористими. Кров просочується, мов вода крізь губку. Згодом судини розривається та утворюється гематома. Ще одна причина інсульту — тромб. Він блокує артерію головного мозку, кров не надходить і тканина руйнується.

"Майже у кожної людини, навіть якщо вона харчується правильно, може бути підвищений холестерин. Це генетична проблема", — додає нутриціологиня Оксана Соколова.

Нині інсульт дедалі частіше зустрічається серед молоді. У зоні ризику люди від 25 років. Загострення стається раптово, буквально протягом кількох хвилин хворий втрачає здатність говорити й посміхатися, рухати руками чи ногами. За цих симптомів треба негайно телефонувати до служби невідкладної допомоги, адже час у цій ситуації — вирішальний фактор. Лікування необхідно розпочати протягом перших чотирьох годин після появи симптомів. У такому разі можна уникнути небезпечних наслідків, а для профілактики варто контролювати стан здоров'я судин.

"Є один дуже важливий показник — це гомоцистеїн. Ми маємо тримати його рівень на низькому рівні. На позначці 5,5. Він відповідає за щільність і еластичність судин", — продовжує Оксана Соколова.

Для нормалізації рівня гомоцистеїну в організмі потрібно вживати достатню кількість вітамінів групи B і фолієвої кислоти. Крупи, нежирне м'ясо та молочні продукти, риба, морепродукти — основні складові раціону, котрий стане успішною профілактикою інсульту. Крім того, варто обмежити кількість солі та цукру, а також бути активними. Почати можна з коротких прогулянок або ж їзди на велосипеді.

Читайте також: Нова технологія лікування серця — прорив українських науковців

Медіа-партнери
Прямий ефір