Нова технологія лікування серця — прорив українських науковців

Нова технологія лікування серця. Скриншот: kanaldim.tv

Українські науковці здійснили прорив у технологіях для лікування судин та серця. Серце важить 360 грамів, але складається з багатьох деталей. Щоб замінити хоча б одну, раніше був потрібен донор або штучний імплант. Завдяки винаходу українців, для цього тепер вистачить власної пуповинної крові чи жирової тканини. Більше про це дивіться у "Ранку Вдома".

Ішемічна хвороба — найчастіша причина смерті в Сполучених Штатах, власне, як і в Україні. Допомогти в профілактиці може харчування, впевнені нутриціологи. 

"Треба знизити кількість вуглеводів, та знижувати холестерин. Вживати Омега-3 кислоти, витяжки з червоного рису, коензим Q10", — пояснює нутриціологиня Оксана Соколова.

За даними науковців, саме яловича печінка рекордсмен за вмістом коензиму Q10. Ця речовина є у всіх клітинах організму людини, але найбільше її в серцевому м'язі — міокарді. Вона відповідає за насичення клітин киснем і утворення енергії. Також захищає від пошкодження вільними радикалами і, таким чином сповільнює старіння серця і судин.

Щоправда, розрахувати точну дозу Q10 у продуктах — складно. Тому популярністю користуються вітамінні комплекси для серця, адже прийняти одну капсулу з певною кількістю мікроелементів простіше.

Авокадо —  у списку корисних для серця суперфудів. Виявляється, відома мексиканська закуска з нього — гуакамоле, знижує ризик розвитку інсульту, адже має рекордний вміст корисного фітостеролу.

Втім, треба пам'ятати, що жодна дієта не може замінити своєчасне звернення до лікаря. Крім того, ще до початку повномасштабної війни українські науковці випробували нову технологію для лікування судин і серця.

"Треба відтворити тканину, яку можна приживити у склад пацієнта. Таким чином можна буде ліквідувати дефект, або вада серця, або травму, або наслідки поранення. Це міг би бути й фрагмент судини, і клапан", — пояснює керівник лабораторії клітинної біології "Джерон" Євген Деніс.

Серце важить 360 грамів, але воно складається з багатьох деталей. Щоб замінити хоча б одну раніше потрібен був донор або штучний імплант. З винаходом українських науковців вистачить власної пуповинної крові чи жирової тканини. Клітини поміщають у зшитий трафарет. Він протягом півтора місяця обростає тканиною і перетвориться на той фрагмент серця, який треба замінити. Клітини у флаконах перебувають в інкубаторах, де створено специфічні умови для їхнього росту. Це не фантастика, а, ймовірно, перший крок до мрії вчених всього світу — виростити повноцінне серце.

Читайте також: Корисні властивості імбиру: про зниження ризику онкозахворювань повідомляють учені з Японії

Прямий ефір