Як справити гарне враження на людину — поради психологині Наталі Підлісної

Наталя Підлісна. Скриншот: kanaldom.tv

Як справити на людину гарне враження, як поводитися на першій зустрічі чи побаченні, та які ознаки симпатії існують. Про це у "Ранку Вдома" розповіла психологиня Наталя Підлісна.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Як формується перше враження про людину? Чого не варто робити при знайомстві?

— Перше враження — це перші вісім секунд знайомства. В цей час співрозмовник встигає відповісти на два головних питання: чи можна довіряти цій людині та чи можна захоплюватися нею? З еволюційні точки зору для виживання людині найважливіше відповісти на перше питання.

Якщо людина заслуговує на довіру, тоді вже приходимо до захоплення й поваги, бо надійна людина завжди викликає повагу і захоплення.

— Які критерії глибокої симпатії? Чи у кожної людини вони індивідуальні?

— Ні, не індивідуальні. Це досліджене питання. Є чотири фактори: подібність, соціальний обмін, симпатія до нас та фізична привабливість.

Люди, які симпатичні нам — схожі на нас. Це не обов'язково зовнішність. Це історія про спільні вподобання.

Соціальний обмін. Найбільш сприятливими є такі відносини, у яких виникає збалансований обмін. Наприклад, ми вважаємо неприємним співрозмовника, якому ми багато розповіли про себе при знайомстві, чи на першому побаченні, а він — лише мовчить, посміхається, і нічого про себе не розповідає. Тобто рівень відвертості має бути збалансованим.

Щодо симпатії, то тут все просто. Нам подобаються люди, яким подобаємося ми.

Четвертий фактор — це фізична привабливість. Привабливими вважають людей привітних, відкритих, цікавих та врівноважених. Часто зовні не дуже привабливі люди, нам можуть менше подобатися, ніж привабливі. Але ми забуваємо, що привабливі люди можуть нас обманювати, хоч і видаються класними.

— Чи існують класичні поради, які допоможуть людині стати більш привабливою, цікавою, завоювати прихильність нового знайомого? 

— Існують. По-перше, треба бути обережним із парфумерію. Не зловживайте косметикою і парфумами. Чим менше, тим краще. Це стосується і першого побачення.

По-друге, напружені люди нікому не подобаються. Тож треба вміти розслабитись.

По-третє, треба усміхатися, але щиро.

По-четверте, треба вміти природно жестикулювати, але при цьому бути поміркованим.

По-п'яте, уважно слухати співрозмовника не відволікаючись на смартфон чи годинник. Люди інколи спеціально починають комусь телефонувати, аби писати, щоб створити враження потрібного, ділового. Але це призведе до зворотного результату. Людина подумає, що ви нею нехтуєте.

Шоста порада — це зоровий контакт. 15-20 секунд дивитися в очі та відводити їх.

Сьома порада — відчувати темпоритм співрозмовника і підтримувати його. Говорити таким же тоном як людина, з якою ви ведете бесіду.

Читайте також:

Прямий ефір