Як правильно висловити подяку ветерану чи ветеранці — поради від програми ментального здоров’я "Ти як?"

Український військовий. Фото: minre.gov.ua

Часто, коли ми зустрічаємо військових або дізнаємося, що перед нами ветеран чи ветеранка, з'являється думка — як подякувати людині за службу так, щоб не бути нав'язливим, не бовкнути зайвого, не образити. Дякувати можна й треба! Та насамперед важливо пам'ятати про особисті кордони людини, особливості її характеру та проявляти повагу. На сторінці Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?", впровадженої за ініціативи першої леді Олени Зеленської, розповіли як виразити свою повагу та вдячність до наших воїнів та ветеранів, інформує телеканал "Дім".

Як правильно висловити подяку ветерану чи ветеранці:

  1. Враховуйте, що не всі військові, ветерани й ветеранки брали участь саме у бойових діях. Наприклад, перед вами може бути штабний працівник, який не воював. Тому краще подякуйте за службу.
  2. Важливо, щоб подяка не стала тригером. Тож якщо перед вами незнайома людина, краще використати невербальні сигнали — посмішку або вітальний кивок.
  3. Ви можете пригостити ветерана чи ветеранку кавою, але не ображайтеся, якщо людина відмовиться. Це не говорить про те, що вона зарозуміла чи невдячна. По-перше, не всі можуть зрозуміти, що ви пропонуєте каву не через жалість, а від бажання саме висловити подяку. По-друге, це може бути особливістю характеру людини, через яку їй важко приймати подяку.
  4. Також можна передати ветеранові чи ветеранці записку. Напишіть листа з подякою, намалюйте щось від руки або підпишіть листівку.
  5. Не жалійте ветеранів та в жодному разі не пропонуйте гроші. Це ображає.
  6. Пам'ятайте, що найкращий спосіб подякувати — це проявити щиру повагу і розуміння.

Читайте також: Чому сфера обслуговування повинна інакше ставитися до клієнтів-військових — роз’яснення та поради психотерапевта Антона Семенова

Прямий ефір