Як працює українська ППО та чим можуть допомогти союзники — відповіді експертів

Українське ППО. Скриншот: kanaldim.tv

Росія продовжує завдавати ракетних ударів по цивільному населенню та українській інфраструктурі. Також окупанти б'ють ударними дронами. Єдиний варіант — захищати небо від російських ракет. Як це вдається нашим захисникам та чим можуть допомогти союзники? Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Збивати російську балістичну може тільки вона — система протиповітряної оборони Patriot. Нині в Україні працює три комплекти. Останній нещодавно передала Німеччина. Спільно з Францією країна очолила коаліцію ППО для України.

"Путін занадто рано радіє. Ми не тільки продовжимо нашу підтримку України, ми будемо розширювати її, особливо на наступний рік", — заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

Німецькі фахівці кажуть про те, що зіткнення НАТО та Росії, може бути неминучим протягом шести-десяти років, додав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Аби цього не допустити, Україну посилюють. В пріоритеті — захист критичної інфраструктури. Черговий пакет озброєння передали Сполучені Штати Америки.

"Цей пакет включає більше артилерії та боєприпасів, які допоможуть Україні захистити свою територію. Також більше засобів протиповітряної оборони для захисту українських міст та інфраструктури від російських ракет. Ми очікуємо, що росіяни атакуватимуть енергетичну інфраструктуру, тому ці засоби протиповітряної оборони покликані допомогти українцям захиститися від таких атак", — заявляв речник Ради нацбезпеки США Джон Кірбі.

Способи оборони різні, залежить від того, що летить. Захисники збивають ударні БПЛА, якими ворог атакує Україну щоночі. З балістикою складніше. Потрібно більше систем протиповітряної оборони. Нині країни активно працюють над систематизацією комплексів. Старе радянське обладнання модернізують західним.

"Також триває перехід системи логістики на стандарти НАТО. Ще багато чого роблять з безпекової точки зору. Вже багато роботи зроблено", — резюмував керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Попереду роботи не менше, бо викликів багато. Крім російської агресії, країні слід виконати оборонні рекомендації НАТО, аби пришвидшити вступ до Альянсу.

Також цікаво: Візит Володимира Зеленського до США: чи вдалося політикам порозумітися та домовитися про допомогу Україні

Прямий ефір