Візит Володимира Зеленського до США: чи вдалося політикам порозумітися та домовитися про допомогу Україні

Володимир Зеленський та Джо Байден. Скриншот: kanaldim.tv

Президент України Володимир Зеленський відвідав США під час активних дебатів у Конгресі. Візит був насиченим. Чи вплинуть численні зустрічі на подальші плани США з підтримки України, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Серед цілей візиту президента України Володимира Зеленського до США — не лише тема голосування у Сенаті. Зокрема, йшлося про підтримку української економіки.

"Протягом останніх тижнів ми дуже тісно співпрацювали з економічною командою України. Ми завершили другий перегляд нашої програми під гаслом "Зміцнення економічних показників в Україні". Зростання цього року, імовірно, складе 4,5%. В останньому кварталі — 9,3%. Вітаю вас з цим. Інфляція в Україні продовжує знижуватися", — заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Щоправда, знизилася не тільки інфляція. Останні місяці 2023 року для України стали складними. Обсяги фінансової та збройної допомоги скорочуються. Тож треба говорити з партнерами та переконувати їх. Говорили президенти України та США майже дві години. Обговорювали голосування у Сенаті та прихильність конгресменів, аби оборонний пакет все ж таки ухвалили.

"Сьогодні на кону стоїть свобода України. Якщо ми не зупинимо Путіна, це поставить під загрозу свободу кожного майже скрізь. Путін продовжуватиме, а потенційні агресори надихатимуться, аби спробувати взяти силою все, що вони можуть. Пане президенте, я не залишу Україну та американський народ теж не залишить. Переважна двопартійна більшість людей у Сполучених Штатах та у Конгресі підтримують вашу державу", — повідомив президент США Джо Байден.

Та є одне "але" — кордон з Мексикою. Республіканці не хочуть голосувати за допомогу Україні, допоки не ухвалять закон про посилення міграційного контролю.

"Лише за один день минулого тижня, в середу, мали 12 тисяч випадків нелегального перетину кордону. У нас майже 280 відомих терористів, які були затримані на кордоні. Це я не враховую тих, кому вдалося втекти. Якщо скласти ці цифри, то вийде сім мільйонів людей, котрі були затримані на кордоні від моменту вступу на посаду президента Байдена. Щонайменше два мільйони тих, кому вдалося втекти", — пояснив спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон.

Тож поки у Штатах шукали рішення міграційної кризи, Київ продовжував відбиватися від російської балістики. Під час американського турне Зеленського, Путін тиснув ракетними ударами по цивільних.

"Цієї зими Путін планує знову бомбардувати українську електромережу ракетами. Він має намір занурити родини у темряву найхолоднішої пори року та завдати величезної шкоди інфраструктурі. Ми не можемо та не дозволимо йому досягти успіху", — резюмував Джо Байден.

Для цього потрібна сильна протиповітряна оборона. Нині країна чекає на додаткові системи Patriot. Свою допомогу запропонували і скандинавські країни.

"Вся інфраструктура була цивільною. Це дуже важливо. Понад півсотні людей поранені звичайні мирні громадяни. Зміцнення повітряного щита залишається для нас критично важливим пріоритетом. Це основа життя для більшості українців. Норвегія підтримала нас, зокрема, системами NASAMS. Норвегія була першою державою, яка ухвалила довгострокову програму підтримки України", — заявив президент України Володимир Зеленський.

Збільшується також й кількість учасників "повітряної коаліції". До навчання наших пілотів на західних винищувачах долучилась Франція.

Читайте також: Проєкт за 300 мільйонів євро: у Франції звели місто з окопами, аби навчати українських військових

Медіа-партнери
Прямий ефір