Як працює платформа збору коштів для України United24 — деталі від Лещенка (ВІДЕО)

Сергій Лещенко. Фото: kanaldom.tv

Ініціатива зі збору коштів на підтримку України United24 — це не лише про фінансову допомогу, це також про об'єднання навколо України країн та їхніх жителів. Про це сьогодні, 13 травня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповів радник голови Офісу президента України Сергій Лещенко.

Він нагадав, що учасники ініціативи United24 при перерахуванні грошей можуть вибрати конкретний напрямок, зараз доступні три напрямки:

  • оборона та розмінування;
  • гуманітарна та медична допомога;
  • відновлення України.

Лещенко повідомив, що напрямки з часом розширюватимуться та деталізуватимуться.

Раніше гуманітарні пожертвування ті самі світові мільйонери, великі підприємства найчастіше відправляли до міжнародних фондів, а ті вже розподіляли допомогу між країнами, самі визначали зони допомоги. United24 дозволяє акумулювати кошти саме для України та витрачати їх за напрямками, які є найважливішими для країни.

"Ще навіть до початку цієї війни стали виділятися великі кошти на допомогу Україні. Але хто їх отримував, куди вони витрачалися? Багато з них навіть до України не доходили. Чому? Тому що їх спрямовували на якісь міжнародні організації, на Червоний Хрест, на "Лікарів без кордонів", на ЮНІСЕФ. Будемо відверті, ці організації й так уже як кіт в маслі. У них є фінансування міжнародних урядів, є фінансування від материнської Організації Об'єднаних Націй і так далі. І додаткові гроші особливої ролі для них не відіграють. А для нас це важливі гроші, великі гроші. Тому було важливо створити саме українську платформу, яка дозволила б гроші міжнародних друзів України отримати для розпорядження самої України", — пояснив Лещенко.

Він додав, що платформа United24 доступна будь-кому, вона дозволяє приймати допомогу від міжнародних фінансових організацій, урядів країн, бізнесу та простих громадян. І в цьому її, зокрема, об'єднуюча роль.

"Зараз відбувається небачене об'єднання лідерів громадської думки, урядів, організацій. Від організаторів Уімблдонського тенісного турніру в Британії до Світової федерації футболу. Тобто вони всі об'єднані навколо України зараз. І уряди країн організовані так само. Це об'єднання рано чи пізно виллється у допомогу Україні. А платформа United24 дасть можливість спрямовувати допомогу безпосередньо Україні та можливість відслідковувати її застосування", — сказав Лещенко.

Читайте також: Президентська ініціатива United24 — як планують відновлювати Україну на пожертвування з усього світу (ВІДЕО)

Нагадаємо, 5 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про запуск глобальної ініціативи United24. Перша її складова — онлайн-платформа для збору коштів на підтримку України. Через сайт u24.gov.ua в один клік можна пожертвувати кошти на допомогу українським захисникам, мирним жителям та на відновлення країни.

За перший тиждень роботи платформи United24 на рахунки Національного банку України надійшло 25 млн 804 тис. 580 дол. із 72 країн світу. 19 травня буде опубліковано перший звіт міністерств про призначення та розподіл коштів.

Прямий ефір