Спалах поліомієліту на Рівненщині: деталі розслідування розповів Кузін (ВІДЕО)

Игорь Кузин. Фото: unian.net

На Рівненщині триває розслідування через спалах поліомієліту. Про це розповів головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. Він повідомив, що ще одна команда працює в Закарпатській області, де живе родина, яка контактувала з хворою дитиною, інформує "Дом".

"За інструкціями, якими зараз керується уряд, було запущено "нульовий" раунд імунізації дітей, на рівні області, який необхідний для того, щоби захистити дітей від поліовірусу. Основні наші наступні кроки стосовно цього спалаху безпосередньо полягають у проведенні якісного та повноцінного епідеміологічного розслідування. І зараз команди працюють і на Рівненщині, і на Закарпатті", — розповів головний санітарний лікар.

Також у Рівненській області продовжують щеплювати всіх дітей віком до 5 років.

За словами Кузіна, минулого року щеплення від цієї хвороби отримали всього 87% дітей в Україні. У деяких регіонах цей показник менше ніж 50%. Водночас вакцинація — єдиний ефективний метод боротьби з поліомієлітом.

Читайте також: Спалах поліомієліту на Рівненщині — у регіоні стартувала повторна вакцинація (ВІДЕО)

Нагадаємо, 1 жовтня на Рівненщині у 1,5-річної дитини зафіксували параліч внаслідок зараження поліомієлітом. Ще шестеро дітей у цій родині виявились носіями вірусу. Усі вони не були вакциновані.

Прямий ефір