Всесвітній день боротьби з туберкульозом та вихід "Хрещеного батька": 24 березня в історії

Зустрічаємо п'ятницю, 24 березня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

24 березня 1972 року в американський прокат вийшла легендарна кримінальна драма "Хрещений батько" режисера Френсіса Копполи. Стрічка про нью-йоркських гангстерів, створена за однойменним романом. Коппола заздалегідь хотів бачити в головних ролях Марлона Брандо та Аль Пачіно. Знімання відбувалися у Нью-Йорку, Каліфорнії та на італійському острові Сицилія. Фільм спричинив фурор серед глядачів і критиків та отримав три статуетки "Оскар". Згодом зняли й продовження — ще дві частини. На думку Американського інституту кіномистецтва "Хрещений батько" — один із найкращих фільмів в історії кінематографа.

Сьогодні Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Саме 24 березня 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про відкриття збудника цієї небезпечної хвороби, що був виявлений завдяки австрійському методу фарбування. Згодом учений почав розробку вакцини. В Україні на туберкульоз хворіє понад півмільйона людей. Щороку хвороба забирає життя майже чотирьох тисяч українців. Наразі в країні діє схвалена урядом концепція під назвою "Покласти край туберкульозу". Згідно з документом, до 2035 року смертність від туберкульозу має бути знижена на 95%, а до 2050 року досягти нульового рівня.

Рік тому російська армія здійснила черговий воєнний злочин на території України — обстріляли з "УРАГАНів" пункт гуманітарної допомоги у Харкові. Внаслідок атаки загинули шестеро мирних жителів, ще 15 осіб були поранені. Харків став одним із тих українських міст, які взяли на себе найбільший удар у перші місяці повномасштабного вторгнення. Тим часом уже зареєстровані понад 70 тисяч воєнних злочинів окупантів в Україні. Майже трьом сотням росіян оголосили підозри.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір