"Волонтерство — найпочесніша місія кожного": про війну та благодійність розповіла акторка Ольга Сумська

Ольга Сумська. Фото: kanaldom.tv

Акторка та волонтерка Ольга Сумська розповіла про волонтерство, концерти під час війни, зустрічі з військовими та жителями тимчасово окупованих територій. Як живе амбасадорка проєкту RANA UA та що каже про перемогу України, дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Олю, розкажіть, будь ласка, чим зараз займаєтесь, як живете? 

— Чесно кажучи, я вже й забула, що я артистка. Зараз я волонтер. Сьогодні це почесне звання кожного з нас. Нині все в моєму житті наповнене темою допомоги українцям і нашим військовим.

Ви зараз дуже багато їздите Україною. Як змінилася наша країна?

— Дуже важко про це говорити. Коли ти спілкуєшся з постраждалими українцями, з переселенцями, то переживаєш розпач. Хочеться подарувати надію нашим неймовірним, незламним українцям. Під час концертів ти плачеш разом з ними й намагаєшся дати надію на те, що ми переможемо, що всі повернуться додому. Вчора на концерті до мене підійшов хлопчик з Бахмута і запитав, чи він зможе повернутися. Я розплакалась, обняла його і запевнила, що все буде добре. Інакше й бути не може. Ми повинні сьогодні бути єдині в цій енергії відродження і перемоги.

Олю, ви на початку війни з донькою виїхали з країни, але вирішили повернутися. Чому?

— Це було так давно, що я вже й забула. Я не могла там сидіти, бо зрозуміла, що ми потрібні тут. Я дивуюсь, як люди знаходять себе в інших країнах, особливо професійно. Мої колеги, які знімаються в кіно в Польщі, десь в Європі, знають мови. Це класно, але я знаю українську та польську. Максимум, що можу — вивчити роль польською. Але я розумію, що більше користі принесу в Україні. 

— Як справи зі зніманнями в Україні?

— Попри все, сьогодні в Україні знімають кіно. Знаєте, коли б'ється тарілка, це таке щастя для актора. Втім, актуальнішою, для мене — бути амбасадоркою Всеукраїнського проєкту "Захисник". Йдеться про будівництво реабілітаційного центру для постраждалих військових, які втратили кінцівки. Тож я зараз багато часу проводжу з військовими, які ініціювали створення цього хабу. До речі, скоро вони повертаються на фронт.

Яке ваше головне завдання у проєкті RANA UA?

— Передусім це спілкування з військовими, допомога з адаптацією. Коли настане мир, буде перемога, вони почнуть працювати у цьому соціальному просторі. Я мала нагоду переконатися, що цей хаб дуже потрібен їм, адже наші військові — це розум, це душа, це талант. Серед них насправді дуже багато професіоналів найвищого ґатунку. Проєкт допоможе їм соціалізуватися. Тож нині ми збираємо гроші на будівництво реабілітаційного центру для постраждалих військових, де вони здобуватимуть професію, проходитимуть реабілітацію, просто житимуть. З ними будуть працювати психологи й актори.

— Що б ви побажали українцям напередодні Нового року?

— Я переконана що 2023 рік буде переможним. Ми об'єдналися, весь світ переживає за нас, допомагає, підтримує. Гадаю, що ця єдність врятує світ від цієї російської навали. Тож хочу побажати віри в нашу перемогу. Вона не за горами. Коли ти спілкуєшся з нашими військовими, відчуваєш цей вогонь і жагу до перемоги, то розумієш, що  перемога неодмінно настане. Тож усім нам бажаю терпіння, витримки, міцного здоров'я, віри в нашу рідну Україну. Вона вистоїть, вона переможе, тому що вона — найкраща у світі країна.

Також цікаві гості "Ранку Вдома": "Українці — приклад для всього світу": співачка Злата Огнєвич розповіла про нову пісню та плани на Новий рік

Прямий ефір