Весняна хандра: поради психологів, як підтримати себе та близьких

Сумний мопс. Фото: unsplash.com

Часто ми сподіваємось, що з приходом весни усе "розквітне": не тільки на вулиці, але й настрій. Однак може статися і навпаки, адже організми різних людей по-різному адаптуються до змін погоди. Прихід нового сезону впливає на наше ментальне здоров’я, але навіть якщо сонце вже б'є променями у вікно, бути не в доброму гуморі навесні — нормально. Чому так відбувається і як з цим впоратися — пояснили фахівці Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?", впровадженої за ініціативи першої леді Олени Зеленської, інформує "Дім".

Не всі стають веселими та активними з першими променями весняного сонця. Інколи людина може почуватися навпаки — відчувати погіршення свого стану, бути млявою і постійно втомленою. Часто ми очікуємо від себе бути щасливішими та активнішими лише тому, що світить сонце, на вулиці стає тепліше, а природа навколо прокидається. Внаслідок цього не лише стаємо суворішими до себе, втрачаємо енергію та мотивацію.

Як впоратися з весняною хандрою:

  • налаштуйте графік сну;
  • прислухайтеся до себе, щоб дізнатися, що саме дратує вас навесні (замерзнути зранку та впріти вдень — теж впливає на настрій);
  • медитуй, веди щоденник, щоб прийняти власні (позитивні та не дуже) емоції та почуття;
  • регулярно займайся фізичною активністю;
  • харчуйся збалансовано;
  • будь на зв'язку з близькими і тими, хто може підтримати.

Пам'ятайте (у будь-який сезон)! Ми не можемо зупинити планету, скасувати зміну пір року та інші речі, що нам не під силу. Але можемо взяти відповідальність за своє ментальне здоров'я та подбати про нього.

Читайте також: Як підтримати людину в скорботі — поради психологів

Прямий ефір