В армії РФ залишилося сил лише спробувати дотиснути Донеччину, потім має настати оперативна пауза, — військовий експерт

Наслідки обстрілів на Донеччині. Фото: dn.npu.gov.ua

Сил армії РФ залишилося лише на одну їхню мету на Донбасі — спробувати витіснити українську армію за адміністративні кордони Донецької області. Таку думку сьогодні, 5 липня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA висловив військовий оглядач Денис Попович.

За його словами, у місті Слов'янську українська армія застосовуватиме тактику — утримувати територію, щоб максимально можливо завдати втрат армії РФ.

"Ми зараз бачимо, що наступ розвивається тільки у бік Донецька, тобто на Слов'янському напрямку, Слов'янсько-Краматорському. В інших місцях українська армія або контратакує, як, наприклад, на півдні, це Запорізька область, і це Херсонська область, або ж тривають позиційні бої, як на півночі Харківської області. Тому загалом я думаю, що у російської армії тільки й залишилося сил для того, щоб спробувати дотиснути Донецьку область, після чого має настати оперативна пауза, як мені здається", — заявив Попович.

Він зазначив, що Луганська область все ще тримається.

"Якась частина території невелика, вона тримається, але вже дуже невелика. Формально Луганська область ще не під контролем російської армії, але мені здається, що ми теж звідти відступатимемо. Білогорівку тримати, може бути так, що й звідти доведеться відступати нашим військам. На мою думку. Щодо Донецької області, там називали цифри 58% під контролем загарбників. На мою думку, така цифра звучала. Але ж ми не забуваємо про те, що крім Слов'янська та Краматорська ще донецькі укріплення, які на околицях Донецька, дуже серйозні. Вони дуже підготовлені. І російська армія довбала з них бомби, починаючи від 24 лютого, без особливих просувань", — додав військовий оглядач.

Попович нагадав, що за 4 місяці просування в районі Авдіївки, Мар'їнки, Красногорівки, Курахового були невеликими і ЗСУ окупантів все одно відкидали назад.

"І ми бачимо успіхи щодо цього. І давайте ще раз приклад наведу. Ми ж пам'ятаємо довжину фронту в Лисичанську та Сєвєродонецьку, коли між Білогорівкою на півночі, і частинами російської армії, що наступають, з боку Гірського і Золотого на півдні, там якийсь час у районі Лисичанська залишалася відстань кілометрів 15, яка прострілювалася артилерією напряму. І результат був яким? За, напевно, 80 днів наступів, або 90, вони пройшли кілометрів 30, не більше. Ми ж пам'ятаємо, що був наступ від Рубіжного, потім Сєвєродонецьк, потім Лисичанськ. А ці три населені пункти розділяє 25 км. Ну ось ми бачимо темпи наступу на цій ділянці, і ми можемо собі уявити темпи наступу в районі Слов'янська та Краматорська, Дружківки, Донецька, там, на мою думку, км 100 відстань. Тому можемо собі уявити, в якому часовому проміжку можна взагалі нам про щось говорити, і чи взагалі можна говорити про можливості російської армії в нинішньому стані захопити Донецьку область повністю", — резюмував Денис Попович.

Читайте також: Українські захисники не дають ворогу просунутися — ситуація на фронті від Генштабу ЗСУ

Раніше Попович висловив думку, що місто Слов'янськ Донецької області — наступна мета армії РФ на Донбасі, де вони застосовують тактику терору. Якщо українське місто не здається, то ворог рівняє його із землею.

Прямий ефір