В Амстердамі триває суд щодо передачі "скіфського золота" до окупованого Криму

"Скифское золото". Фото: nas.gov.ua

Заступниця міністра культури та інформаційної політики України Світлана Фоменко бере участь у засіданні апеляційного суду в Амстердамі у справі за позовом України до археологічного музею Амстердамського університету щодо справи про "скіфське золото". Про це сьогодні, 22 квітня, повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики (МКІП) України, інформує "Дом".

"Україна виступає проти незаконної передачі права власності на артефакти української виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" до РФ, російським установам, прихованим під назвою так званих кримських музеїв, — заявила Фоменко.

За її словами, українській владі відомі численні факти незаконного вивезення культурних цінностей України з окупованого Криму. Серед них — шедеври Івана Айвазовського.

В окупованому Криму також руйнують та знищують об’єкти культурної спадщини та ведуть незаконні археологічні розкопки, зазначила представниця МКІП.

"Ухвалення рішення про направлення артефактів, що належать українському народові, з української виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" до Криму зараз, коли він перебуває під контролем РФ, незаконне. Це призведе до втрати культурної спадщини України та стане визнанням спроби анексії Криму та міста Севастополя", — наголосила Фоменко.

Предметом судового спору є колекція з 565 музейних експонатів. Вони були надані Центральним музеєм Тавриди, Керченським історико-культурним заповідником, Національним заповідником "Херсонес Таврійський" та Бахчисарайським історико-культурним заповідником для експонування в музеї Амстердамського університету з 6 лютого до 28 травня 2014 року на виставці "Крим. Золотий острів у Чорному морі".

Нагадаємо. 28 жовтня 2020 року апеляційний суд в Амстердамі задовольнив клопотання України про відведення судді у зв'язку з підтвердженням його зв’язку з адвокатами кримських музеїв.

Читайте також: "Велика реставрація": в Україні відновлять 150 об'єктів культурної спадщини (ВІДЕО)

Прямий ефір