У 2020-му не вдалося — євреї всього світу продовжують святкувати Новий рік в Умані (ВІДЕО)

Иллюстративный скриншот видео: kanaldom.tv

У ці дні євреї всього світу святкують Рош ха-Шана — юдейський Новий 5782 рік. Традиційно десятки тисяч євреїв здійснюють паломництво до Умані на могилу цадика Раббі Нахмана. Вважається, що всі, хто помолиться у священному місці, отримає благословення на весь рік, інформує "Дом".

Моляться, танцюють і знову моляться — так зустрічають Рош ха-Шана або єврейський Новий рік тисячі юдеїв, які приїхали в невелике містечко Умань у Черкаській області.

Щорічно євреї приїжджають сюди, щоб здійснити паломництво на могилу одного з духовних лідерів хасидизму цадика Нахмана. Сьогодні, 7 вересня, у хасидів день молитов. Їм присвячують основну частину часу, оскільки вважається, що в ці дні Бог закликає все живе до відповіді та молитвою можна розташувати до себе Всевишнього.

"Тут не тільки хасиди, сюди приїжджають євреї з усього світу, різні напрямки. Його (Нахмана, — ред.) поважають всі. Це цінується у всьому світі — в Ізраїлі, в Америці, в Канаді. Умань скажете — кожен знає. Сюди приїжджають веселитися, святкувати Новий рік. Він заповів, що у того, хто приїде сюди, буде хороший новий рік", — розповів "Дому" паломник Барух Вихман.

За порядком під час Рош ха-Шана стежать не тільки місцеві поліцейські, їм на допомогу приїхало близько тисячі правоохоронців з усіх областей. Так само тут працює і загін поліцейських з Ізраїлю.

"В Умань прибув зведений загін, який налічує понад 600 поліцейських з різних областей. Серед них співробітники поліції Дніпропетровської, Київської, Житомирської, Вінницької та Черкаської областей. Поліцейські міграційної служби, кінологи зі службовими собаками, вибухотехніки. Також прибули понад 200 військовослужбовців Національної гвардії України та понад 100 рятувальників служби з надзвичайних ситуацій", — перелічила інспекторка з комунікації Уманського районного управління поліції Наталія Мельник.

Торік через коронавірус євреїв до Умані не пустили, вони зустрічали Новий рік на кордоні. Саме тому в цьому році приїхали як ніколи багато. За даними поліції, прибуло вже 30 тис. паломників.

Прямий ефір