"Українську інфраструктуру знищують російські енергетики": очільник "Миколаївобленерго" подякував колегам і звернувся до українців

Вадим Данилків. Фото: trkmart.tv

22 грудня в Україні відзначають День енергетика. З якими ризиками стикаються бійці енергетичного фронту під час війни, до чого готуватися українцям та якою буде зима? Відповіді на ці та інші питання озвучив у "Ранку Вдома" виконувач обов’язків генерального директора "Миколаївобленерго" Вадим Данилків.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

Якщо лише зараз багато українців адаптуються до життя без світла, то ви  вже до цього звикли. Чи був у енергетиків план дій на випадок критичної ситуації в галузі?

— Я до останнього не вірив, що в сучасному світі є людина, яка може розпочати таку війну. Зізнаюсь відверто, ніхто не готувався до повного блекауту. Довелося розробляти план дій вже у перші дні повномасштабного вторгнення Росії. Дуже швидко ми переконалися у тому, що ворог прицільно б'є по нашій інфраструктурі й хоче позбавити регіон електричної енергії, тепла і води. Усвідомивши це наші енергетики вивчили різні варіанти виходу з кризи й включилися у роботу, понаднормову і небезпечну. Навіть під обстрілами нам вдавалося відновлювати пошкоджені об'єкти. 

Як майстри "Миколаївобленерго" працюють в умовах війни?

— Ми боронимо енергетичний фронт. Обов'язок кожного енергетика якнайшвидше повернути світло в оселі українців. Усі майстри та монтери звикли працювати під обстрілами. Вони на відмінно вивчили уроки цієї війни. Бригадири подбали про кожного підопічного, постійно співпрацювали з військовими, що неодноразово рятувало життя наших фахівців. Хоча багато разів наша техніка попадала під обстріли й деякі монтери були поранені. 

—  Чи змінилося ставлення українців до енергетиків?

— Так.  Коли наші бригади їхали до лінії фронту відновлювати пошкоджене обладнання, то на блокпостах енергетикам так і казали: "Хлопці, ви герої!". Надзвичайно приємно чути таке від наших військових. Напевне це найвища оцінка нашої роботи. На другий день після звільнення Снігурівки ми під'їхали туди з брендованою машиною. Мешканці села, які прожили вісім місяців без світла, тепла, води, питали: "Невже ми будемо зі світлом?". Ми пообіцяли їм, що подамо електроенергію і вже за кілька днів люди користувались електроенергією. Ви не уявляєте, як вони нам дякували. Така реакція людей мотивує кожного енергетика.

Які у вас прогнози на цю зиму? До чого та як готуватися українцям?

— Однозначно ця зима буде найскладнішою в житті кожного українця. Можу з впевненістю сказати, що проти України і її енергетичної інфраструктури воюють енергетики, професіонали. Вони напевно втратили совість і забули, що головне в цій професії — нести світло в оселю кожної людини. Відбулося дев'ять масованих атак енергетичної інфраструктури України. На жаль, ми не можемо сказати, що вони припиняться. Ми можемо лише готуватись до найгірших сценаріїв. Ми, як і військові, маємо план дій. Зробимо все від нас залежне, але раджу усім українцям готуватися до тривалих періодів без електроенергії.

Також цікаво: Труднощі, жарти і вдячність людей: про роботу енергетиків у період блекауту розповіли представники компанії YASNO

Прямий ефір