Українські сапери переймають досвід розмінування територій в експертів із Камбоджі

Камбоджійські сапери. Скриншот: youtube.com/@aljazeeraenglish, kanaldim.tv

Українські сапери навчаються техніки розмінування від камбоджійських експертів. На початку 2023 року наші фахівці тиждень тренувалися у Камбоджі, а продовжили навчання за допомогою регулярних відеоконференцій. Пізніше камбоджійці провели тренінги для українських саперів у Польщі, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Камбоджійські експерти навчають українських саперів техніці розмінування. На початку 2023 року наші фахівці тиждень тренувалися у Камбоджі. Продовжили навчання за допомогою регулярних відеоконференцій. Пізніше камбоджійці  провели тренінги для українських саперів у Польщі.

"Щодо замінованих територій в Україні в Камбоджі багато спільного, але є і розбіжності. У Камбоджі, наприклад, велика складність знайти боєприпаси, які не вибухнули у густих підлісках. Ускладнюється процес тим, що з часом вибухові речовини стають більш нестабільними і ще не безпечнішими. Щодо українських замінованих територій, то тут проблема у різноманітності мін та вибухівок. Але камбоджійська команда добре знається на основах розмінування будь-яких боєприпасів і може передати всі свої знання українським саперам", — повідомив директор Камбоджійського центру з розмінування Хенг Ратана.

Після трьох десятиліть війни та внутрішніх конфліктів, які закінчилися у 1998 році, Камбоджа все ще встелена мінами. За оцінками експертів, від чотирьох до шести мільйонів боєприпасів досі не знешкодили. З моменту закінчення бойових дій від мін загинуло щонайменше 20 тисяч жителів Камбоджі. Близько 45 тисяч — отримали поранення.

У звіті за 2022 рік неурядова організація Landmine Monitor назвала Камбоджу однією з дев'яти країн з масовим міцним забрудненням. Тепер у списку й Україна.

За оцінками українського Міністерства оборони для розмінування наших територій після закінчення війни знадобиться понад п'ять тисяч фахівців.

Камбоджійські сапери вважаються одними з найдосвідченіших у світі. Завдяки їхнім зусиллям з розмінування середня кількість загиблих від мін щороку зменшується.

Навчаючи наших бійців, експерти з Камбоджі використовують найновіший міношукач японського виробництва. Прилад поєднує функції георадара та металошукача.

Міношукач буквально бачить предмет під землею, і він дає чітке зображення його форми, що неабияк допомагає нашим саперами ефективно усувати небезпеку.

Також цікаво:

Прямий ефір