Німецькі роботи на службі в українських саперів — як виглядають та які завдання виконують

Роботи-сапери. Скриншот: kanaldim.tv

Німецькі роботизовані розмінувальники допомагатимуть українським саперам. Така техніка успішно долає перешкоди, може вилучати й переміщувати небезпечні вантажі до 40 кг. Роботи-сапери допоможуть українським фахівцям працювати на відстані до кілометра. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Їхні очі — камери, а руки — маніпулятори. Роботи розмінувальники допомагатимуть українським саперам. Німецькі пристрої успішно долають перешкоди, можуть вилучати й переміщувати небезпечні вантажі до 40 кілограмів і навіть розстібати замки у підозрілих сумках. Роботами керують за допомогою спеціального планшета.

"Я заїхав на верх за допомогою камери, оглянув всю територію, побачив небезпечний предмет. За допомогою зум камери наблизив погляд до нього, виявив де саме він лежить. Заїхав по ввідній, підібрав предмет і поклав його у ящика", — показує головний спеціаліст вибухотехнічної служби Михайло.

Таке обладнання дає змогу фахівцям працювати дистанційно на відстані до кілометра. Це дозволяє уникати безпосереднього контакту з вибухонебезпечними предметами. При цьому техніку можна використовувати в умовах щільної міської забудови. Тому роботи рятуватимуть життя фахівцям, які знешкоджують російські міни на звільнених від окупантів українських територіях.

"Ми вже маємо втрати серед своїх колег, тому саме використання роботизованої техніки дозволить нам убезпечити працівників поліції, які безпосередньо працюють з вибухонебезпечними предметами", — повідомив заступник начальника вибухотехнічної служби Нацполіції Максим Мовчан.

Оператори зможуть виконати огляд території з за рогу, під автомобілем чи всередині підозрілого предмета. Завдяки гусеничному механізму робот може без проблем впоратися з 45 градусними схилами й подолати перешкоди висотою до пів метра та траншеї завширшки 60 сантиметрів.

Все ж ця машина не замінить людину, зауважують вибухотехніки. Проте такі роботи допоможуть зробити багато корисних речей і найголовніше — зберегти людські життя.

Також цікаво:

Прямий ефір