Транзит газу через Україну — чого чекати після зустрічі Байдена з Меркель (ВІДЕО)

Джо Байден и Ангела Меркель. Фото: ap.org

Сьогодні, 15 липня, відбудеться зустріч президента США Джо Байдена та канцлера Німеччини Ангели Меркель. Одним із питань зустрічі може стати збереження транзиту газу в ЄС через Україну в разі добудови газопроводу "Північного потоку-2", що з'єднує РФ і Німеччини дном Балтійського моря. Про це йдеться в сюжеті телеканалу "Дом".

Ця поїздка стане останнім офіційним візитом Ангели Меркель на посаді канцлера.

Поліпшення відносин між Німеччиною та США почалося саме з приходом Ангели Меркель на посаду канцлера. До цього між країнами були розбіжності в питаннях війни в Іраку. У 2007 році тодішній президент Джордж Буш запросив Меркель на своє ранчо в Техасі.

44-й президент США Барак Обама лише зміцнив дружбу з Німеччиною. Він вручив Меркель президентську Медаль свободи — найвищу нагороду США.

З Дональдом Трампом відносини були досить напруженими. Одного разу на зустрічі в Білому домі Трамп проігнорував пропозицію Меркель потиснути руку.

Байден же хоче поліпшити відносини з Німеччиною — союзником, який потрібен для розв'язання глобальних питань.

Що буде, якщо "Північний потік-2" все ж таки запустять, обговорять в межах сьогоднішньої зустрічі. Канцлер Німеччини Ангела Меркель сумнівається, що розбіжності через майже завершене будівництво газопроводу вдасться розв'язати на зустрічі з Джо Байденом. Але в будь-якому разі Україна залишиться транзитною державою.

"Для нас Україна була і залишиться транзитною країною, навіть якщо "Північний потік-2" буде добудовано. В української сторони є серйозні побоювання. Ми ставимося до них серйозно і зробимо все можливе, щоб дати зрозуміти, що "Північний потік-2" не замінить обіцяних транзитних постачань через Україну", — заявила вона.

Майбутня зустріч, імовірно, стане останньою для Ангели Меркель у ролі канцлера. У вересні відбудуться вибори до Бундестагу. Висувати свою кандидатуру Меркель більше не буде.

Читайте також: Топтема по обидві сторони Атлантики — що говорять про "Північний потік-2" в ЄС, США та Україні (ВІДЕО)

Прямий ефір