Тактика окупантів — рівняти із землею мирне місто, на Слов'янськ чекає така доля, — думка військового оглядача

Наслідки обстрілу Слов'янська 5 липня. Фото: Facebook/Вадим Лях

Місто Слов'янськ Донецької області — наступна мета армії РФ на Донбасі, де вони застосовують тактику терору. Якщо українське місто не здається, то ворог рівняє його із землею. Таку думку сьогодні, 5 липня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA висловив військовий оглядач Денис Попович.

За його словами, місто зазнає обстрілів у такій великій кількості, тому що Слов'янськ, і взагалі Слов'янська та Краматорська агломерація, — це наступна мета російських загарбників у їхніх планах щодо витіснення української армії за адміністративні кордони Донецької області.

"І, загалом, це їхня звичайна тактика, починати рівняти із землею мирне місто, для того, щоб влаштувати терор, вплинути на морально-психологічний стан і військ, і жителів. І для того, щоб зламати опір. На мій погляд, на жаль, така доля чекає і на Слов'янськ, на мою думку. Тому що я не бачу, з яких причин росіяни могли б змінити свою тактику. Логіка дуже проста. Якщо місто чинить опір, то російська армія починає його рівняти із землею. Тобто, користуючись ствольною реактивною артилерією, вони знищують максимальну кількість споруд для того, щоб позбавити захисників можливості укриватися", — сказав Попович.

Він зазначив, що це була одна з причин виходу бійців ЗСУ із Сєвєродонецька Луганської області.

"Окрім загрози оточення там, ми пам'ятаємо, що однією з причин називалося, що, загалом, вже не було чого захищати. Тобто місто було порите практично повністю. Грубо кажучи, там уже не було де ховатися. І, на жаль, мені здається, що така історія може повторитися і в Слов'янську, бо місто дуже важливе для оборони, воно, безумовно, утримуватиметься українською армією. Але відповіддю з боку росіян служитиме вогневий вал, який знесе все, що вище за рівень моря, грубо кажучи. Хоч як це сумно, в цьому і полягає вся основна тенденція ведення бойових дій з боку російської армії", — заявив військовий оглядач.

Також Попович прокоментував морально-психологічний стан українських бійців.

"Мені здається, що в Слов'янську, Краматорську і в тих місцях, які ще будуть атакуватися, там уже більш-менш свіжі війська, які можуть взяти на себе удар російської армії. І я не думаю, що там ситуація настільки страшна зараз. Але, безумовно, коли почнеться вже конкретно штурм міста, і ці війська теж будуть у такому, досить пошарпаному стані, їх треба буде також міняти", — вважає військовий оглядач.

Читайте також: Слов’янськ став уже прифронтовим містом, на одному з напрямків ворог у 7-10 км, — Лях

Нагадаємо, сьогодні, 5 липня, зафіксовано 10 фактів обстрілу російськими окупаційними військами Слов’янська. Наразі обстріл мирного міста триває. Внаслідок обстрілу одна мирна жителька загинула на місці, ще семеро дістали поранення. Пошкоджено багатоквартирні та приватні будинки, палає ринок.

Як повідомлялося раніше, у місті Слов'янську перебувають близько 23 тис. мирних жителів і відбувається масова евакуація. Вулиці — напівпорожні, на дорогах практично немає машин. Темпи евакуації з населеного пункту збільшилися втричі.

Читайте також: Масований обстріл Слов’янська — є жертви, горить центральний ринок (ФОТО, ВІДЕО)

Прямий ефір