Стати учасником не складно: як працює програма "Доступна іпотека 7%" (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: nerukhomi.ua

20 млрд грн на іпотеку під 7% і роздавання житла в фінансовий лізинг. Відповідні зміни до Державного бюджету-2021 ухвалила Верховна Рада України. Це другий етап впровадження президентської ініціативи для забезпечення українців доступним житлом, повідомляє "Дом".

За даними банків-учасників, за півтора місяця державною програмою іпотечного кредитування під 7% річних скористалися 98 сімей. Але в той час, як одні вже стали власниками квартир, інші поки навіть не чули про існування доступної іпотеки. Більшість людей просто не вірять в кредити з низькою ставкою.

Однак, як запевняють фахівці банківського сектора, програма працює і стати одним з її учасників не так вже й складно.

"Клієнт може купити квартиру як на первинному, так і на вторинному ринку. Якщо ця квартира купується на вторинному ринку, тоді будинок повинен бути введений в експлуатацію не пізніше, ніж квітень 2018 року. Тобто будинок повинен бути новим. Це фактично новобудова. Є обмеження щодо нормативної площі, яку може придбати клієнт. Нормативна площа становить 50 кв. м на самотнього громадянина або сім'ю з двох осіб. На всіх наступних членів сім'ї це 20 кв. м", — розповіла начальниця управління по роботі з партнерами "Глобус банку" Катерина Личана.

Так, сім'я з трьох осіб зможе придбати житло площею 90, з чотирьох — 110 кв. м. Однак є нюанс — можна купити квартиру і більшої квадратури, але вона не повинна перевищувати норму більш ніж на 20% площі. А оплатити різницю у вартості громадянину доведеться зі своєї кишені. Крім того, існує ще одне обмеження, яке стосується вартості житла.

"Квартира не може бути більшою вартістю, ніж 2,5 млн грн, а сума кредиту — не більше як 2 млн. Сума початкового внеску 15% і максимальний термін кредиту — 20 років", — додала Катерина Личана.

Програма доступної іпотеки розрахована на українців з рівнем доходів нижче середнього. Нею цікавляться молоді сім'ї, а також бюджетники і внутрішньо переміщені особи.

Також розширення програми іпотечного кредитування може стати стимулом для будівництва нового житла в регіонах і на периферії. А збільшення попиту може привести до зростання вартості квадратних метрів, прогнозують експерти. Тому ті, хто приєднаються до програми на ранньому етапі, зможуть отримати від неї більше вигоди.

Читайте також: Підсумки 18 квітня: перші щеплення Pfizer, іпотека під 7% і мінідекрет для батьків (ВІДЕО)

Нагадаємо, про свій досвід участі в держпрограмі "Доступна іпотека під 7%" розповів молодий кардіохірург, переселенець з окупованої Горлівки.

Прямий ефір