Випадків зараження новою мутацією штаму "дельта" в Україні немає, — Кузін

Игорь Кузин. Фото: kanaldom.tv

В Україні майже 100% людей, у яких зараз діагностують коронавірус, інфіковані штамом "дельта". Однак випадки захворювання на нову мутацію штаму "дельта", яку виявили у Великій Британії і яка вважається ще більш заразною, в Україні не зафіксували. Про це повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Дом".

"На початку жовтня в Центрі громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України повноцінно запущений в роботу повногеномний сепаратор, який дозволяє розшифровувати геном SARS-CoV-2 і дивитися, який саме штам у нас циркулює. За підсумками проведеної роботи, станом на сьогодні, практично 100% зразків, які були протестовані на національному рівні, відносяться саме до штаму "дельта". Поки що без альтернативних або нових штамів", — розповів він.

Якщо ж нові штами будуть виявлені, МОЗ про це оперативно сповістить.

"Але зараз чергова хвиля захворюваності викликана звичайним штамом "дельта", який пройшов через Європейський Союз, через кілька країн, і зараз він реєструється вже на території України", — додав Кузін.

Повна версія інтерв'ю: Локдаун, зростання захворюваності та темпи вакцинації: інтерв’ю з головним санітарним лікарем Ігорем Кузіним

Прямий ефір