"Шо там по підготовці?": кому потрібно вміти керувати дроном та хто не зможе цьому навчитися

В ефірі "Тихого вечора з Оленою Кравець" вийшла традиційна рубрика "Шо там по...". Цього разу її ведучий Даня Білий особисто завітав до студії, аби розповісти про свою нову цікаву ініціативу, а також про навчання керування дронами. Кому потрібні такі навички, хто може долучитися до навчання та ще багато корисної інформації він пояснив у інтерв'ю Олені Кравець.

Війна вплинула на всіх українців. Зовсім неважливо, яка у вас професія, нині кожен громадянин має бути готовим стати при нагоді своїй державі. Так вирішив і Даня Білий.

"Я сидів удома і зрозумів, що мені треба чомусь навчитись. Бо йде війна, і кожному потрібно щось вміти. Тож я пішов навчатися керувати дроном", — каже він.

Даня Білий. Фото: kanaldim.tv

Керівник проєкту Global Drone Academy Антон Векленко розповідає, що 90% слухачів їхнього курсу становлять військові, котрим навичка керування дроном потрібна для виконання бойових завдань. Решта — цивільні, з яких більшість готується їхати на фронт.

Буває так, що учні настільки успішно навчаються, що потім самі починають навчати інших. До речі, коли випускникам цього курсу приходить повістка, то їх одразу направляють у підрозділ аеророзвідки. По закінченню навчання ви можете отримати дрон. Здобувши сертифікат, можна звернутися з ним в Армію дронів і за необхідністю отримати свій безпілотний апарат. 

"Зліт і приземлення це найскладніші завдання. Ти не помічаєш, але інструктор спостерігає за твоїми пальцями. Він дивиться, куди ти зараз натиснеш, і вже знає, що буде через секунду", — говорить керівник проєкту. 

Даня Білий додає, що за тиждень на цьому курсі він навчився більше, ніж за п'ять років в університеті. Але таке навчання потрібне не кожному: хтось амілітаризований, хтось досягає більше успіхів у волонтерстві та благодійності.  

Даня Білий та Антон Векленко. Скриншот: kanaldim.tv

Ведучий також запитав у інструкторів, яка ймовірність того, що цивільна людина прийде до них навчатися і одразу після закінчення курсу на місці отримає повістку.

"Не буде такого. Буває таке, що приходять запити і тоді ми робимо такі собі невеликі типу рекламні повідомлення. Тоді хто має бажання, той і йде", відповідає інструкторка Лілія.

Керування дроном — це цілий комплекс знань і навичок. Тижня достатньо для того, щоб здобути необхідні теоретичні знання і практичні навички. Однак жодна школа не може дати справжній досвід. Обмежень щодо слухачів курсу майже немає, однак вік може стати на заваді.

"З віком людина втрачає швидкість реакції, моторику. Приходять молоді хлопці без вищої освіти, але з досвідом гри на PlayStation", — пояснює керівник Global Drone Academy Антон Векленко.

Нагадаємо, гостями нового випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали: неймовірний Олексій Дурнєв та актори команди "лігосмішників" “Наш формат” Володимир Черняк і Артем Мартиросян. Музичний гість — Tember Blanche. Також ви дізнаєтеся думки українців у традиційній рубриці Данила Білого "Шо там по?"

Проєкт "Тихий вечір з Оленою Кравець" стартував на каналі "Дім" у грудні 2022 року. Це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проєкт завоював серця українців. Випуски програми (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримали понад 26 мільйонів переглядів* на діджитал-майданчиках каналу "Дім".

*Прим. Дані станом на 31.03.23. Під переглядами маються на увазі всі перегляди контенту під брендом "Тихий вечір з Оленою Кравець" на всіх діджитал-майданчиках каналу "Дім" (YouTube, Instagram, Facebook, ТіkТоk).

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір