Сезон волоських горіхів: у чому користь суперфуду

Волоський горіх. Фото: kanaldom.tv

Царський жолудь та дерево життя — так називали цей суперфуд наші предки. За часів Авіценни та Гіппократа його використовували як антисептик та тонізуючий засіб, довгий час вважали їжею для обраних. Сьогодні він доступний кожному. За своєю формою нагадує мозок людини. Він містить цінні олії, чудово стимулює імунну систему, покращує увагу та пам’ять, знімає нервову напругу і стрес. Йдеться про волоський горіх, який ще називають грецьким. З усіх горіхів цей — найкорисніший, запевняють лікарі. Більше про корисні властивості волоських горіхів, скільки їх варто їсти, як використовувати у народній медицині — дивіться у "Ранку Вдома".

Волоський горіх — чудовий стимулятор імунної системи та рослинне джерело Омега-3. Він покращує увагу та пам'ять, знімає нервову напругу та стрес. Цінний для гормонального фону, роботи статевої системи і головного мозку. 

Волоський горіх — дерево довгожитель. У середньому плодоносити починає через сім років після садіння. Цвіте у травні, плоди збирають у вересні та жовтні. Чудодійні макро- та мікроелементи містяться в різних частинах рослини. Листя багате алкалоїдами та каротином, шкірка — антиоксидантами та вітаміном С. Ядро грецького горіха має ледь не всі поживні речовини, що необхідні для життєдіяльності людини. 

Цей горіх багатий на залізо, калій, кальцій, марганець, хром, магній. Допомагає при безсонні, зміцнює кісткову систему, знищує паразитів в організмі, знижує рівень холестерину, підтримує роботу серця і покращує травлення та метаболізм. Багатий на жиророзчинні вітаміни А і Е.  

Грецькі горіхи активно використовують у народній медицині при авітамінозі, запаленні горла, дисбактеріозі, захворюваннях кишківника та щитовидної залози, атеросклерозу та подагрі. Проте, вживаючи продукт з лікувальною метою, порадьтеся з сімейним лікарем. 

Три-чотири горіхи в день — норма суперфуду для дорослих. Дітям достатньо з'їдати по два горішки. Через значний вміст жирів та білків цей продукт є потужним алергенів. Надмірне споживання може спровокувати головний біль, призвести до запалення мигдалин, набряків, висипів у ротовій порожнині, кропив'янки, стоматиту та діатезу. До того ж, волоський горіх дуже калорійний, тож зловживати ним не варто. При помірному вживанні та відсутності протипоказань міцний горішок принесе лише користь.

Читайте також: Незламні: 9-річний волонтер випікає хліб і збирає гроші для ЗСУ

Прямий ефір