РФ жодного разу не відкрила гуманітарний коридор для того, щоб ми могли завезти ліки, — Ляшко

Віктор Ляшко. Фото: kmu.gov.ua

Росія жодного разу не відкрила гуманітарний коридор для доставлення ліків на окуповані території. Також росіяни розграбовують медзаклади, вивозять обладнання та ліки, закуплені коштом України. Про це сьогодні, 6 липня, під час брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, інформує "Дом".

За його словами, російські окупанти не виконують конвенцій, які ухвалені ООН, не виконують вимогу забезпечення лікарськими засобами на територіях, де намагаються встановити окупаційний режим.

"І сьогодні офіційно заявляю, що Російська Федерація жодного разу не відкрила гуманітарний коридор для того, щоб ми могли завезти ліки, які закуплені за державний кошт, отримані як гуманітарна допомога від партнерів, ліки з доведеною ефективністю, сертифіковані", — наголосив міністр.

Віктор Ляшко розповів, що окупанти грабують медичні заклади на захоплених територіях.

"Ми постійно отримуємо сигнали, що є проблема з ліками, а також сигнали, що є злочини проти людяності, військові злочини, коли в лікарнях забирають коштовне обладнання, лікарські препарати й вивозять їх з території України", — сказав він.

Читайте також: Майже 16 млн українців потребують їжі, води та медичної допомоги — дані ООН

Прямий ефір