Repair Together зняли серіал "Село і люди" про відбудову Чернігівщини: інтерв'ю з креативним директором Олександром Кучинським

Олександр Кучинський. Скриншот: kanaldim.tv

Волонтерська організація Repair Together випустила перший епізод документального серіалу про інтернаціональний будівельний табір на Чернігівщині. У ньому показують веселі будні волонтерів та життя села. Про толоки та відбудову зруйнованих окупантами сіл у "Ранку Вдома" розповів співзасновник та креативний директор Repair Together Олександр Кучинський.

Чим займається ваш проєкт? Як виникла ідея його створення?

— Це компанія друзів, яких дуже вразила історія Бучі, Ірпеня та Гостомеля, яку ми дізналися після деокупації. Ми захотіли допомагати людям, які були в окупації. Так вирішили поїхати на Чернігівщину. Окрім базової допомоги — відремонтувати дах чи вікна, ми захотіли прибирати ці села після руйнувань. Покликали друзів та влаштували толоки. До нас долучилися друзі друзів та зовсім чужі люди. Ми завели сторінку у соцмережах та розповіли про нашу ініціативу. Таким чином про нас дізналося багато людей і зараз до проєкту долучилося дуже багато активних українців з різних міст. В основному всі з Київщини. Приїздять люди зі Львова та Одеси. До нас тричі приїздила дівчинка з Чехії.

Як працюють будівельний табір?

— Будівельний табір — це окремий наш проєкт. Якщо на толоки ми приїжджаємо на два дні, то будівельний табір функціонує весь час. Тобто ми живемо в селі. Останні два місяці я живу в Лукашівці. Там у нас розгорнуте наметове містечко. Туди приїжджає той, хто хоче долучитися до відбудови України. Паралельно з цим ми ще займаємось інфотейментом. Там відбувається велика кількість концертів, майстер-класів. Все це поєднано взагалі з таким культурним вайбом українського села. Ми намагаємось брати звідти найкраще: від вареників баби Наді, завершуючи історією самого населеного пункту. таким чином ми намагаємося обєднати хіпстерську тусовку Києва з іноземцями. Їх у нас дуже багато.

Як та коли виникла ідея фільмувати роботу таборів?

— Коли ми виграли грант на проведення цього будівельного табору. На це потрібні були гроші, тож ми писали грант. Якщо на будівельні матеріали ми беремо гроші в одних фондів, то такі культурні проєкти пишуться під інші гранти. Бюджетом останнього гранту була стаття видатків на медіапідтримку. Ми вирішили, що найкращим рішенням стане знімання серіалу. Це єдиний формат, який може передати атмосферу життя у таборі. Це документально-розважальний серіал. У нас багато експромту. Там де є ведучий, то там є сценарій.

Скільки буде епізодів?

— Ми поки плануємо випустити шість епізодів. На них передбачений бюджет. Зараз шукаємо фінансування, щоб продовжити монтаж, адже відзнято дуже багато матеріалу. Вже готові чотири серії по 20 хвилин. Перша серія проєкту "Село і люди" є на каналі Repair Together в YouTube. Це серія-знайомство. Там навіть є частина епізоду присвячена одному дню волонтера на будівництво.

Як та хто може долучитися до вашого проєкту? 

— Дуже просто. Долучайтеся до нашого каналу у Telegram. Там є чат-бот, який все підкаже.

Як ви обираєте людей, яким допомагаєте?

— Зараз ми працюємо в Іванівській громаді, де зруйновано десь близько 260 будинків. Частина з них це, наприклад, дачні будинки. Їх ми не відбудовуємо. Наш пріоритет — відбудувати житло тим, хто живе в сараях та підвалах. Є випадки, коли ляди поселялись у модульні будинки, але повірте там не так вже й просто жити. Там обігрів тільки електричний. У разі блекауту, ці люди там будуть мерзнути.

У нас гарні стосунки з головою Іванівської громади. Вона надає нам списки малозахищених сімей. Потім ми намагаємось з цих списків відібрати тих, кому дійсно терміново треба допомога.  Звісно, ми виходимо із наших можливостей.

— Скільком сім'ям ви вже допомогли?

— В одному будинку зараз люди живуть. Два будинки ми завершуємо. Буквально за місяць туди вже зможуть заїхати люди. Всі інші — на різних етапах будівництва. Загалом їх 25.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Медіа-партнери
Прямий ефір