Пункт незламності для тварин запрацював в Ірпені

Пункт незламності чотирилапих в Ірпені. Скриншот: kanaldom.tv

Світло та інтернет для господарів, клітки та корм — для домашніх улюбленців. Незвичайний пункт незламності запрацював у Ірпені. Його організував зоозахисник Євген Неруш. Скористатися послугами пункту безплатно можуть усі власники чотирилапих, йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

Євген Неруш — зоозахисник. Пункту незламності для домашніх тварин майстрував самотужки. Каркас вирізав з дерева, підлогу, виклав піддонами, з наметом допомогли військові.

"Тут у нас газова теплова гармата. Вона працює від електромережі та газового балона, дуже добре прогріває приміщення. Багато людей не знають, що собака при морозі у 15 градусів може замерзнути за ніч.  Не тільки ж людям холодно. Тварини також мерзнуть, але якщо людина може про себе подбати, то тварина ні. Облаштувати пункт незламності для чотирилапих допомагали всім світом. Теплову гармату прислали з Франції, генератор — зі Сполучених Штатів Америки", — розповів зоозахисник.

До початку повномасштабної війни у Євгена був усього один пес. Зараз у нього вдома живе шестеро собак і ще кілька десятків проживають у притулку, який чоловік облаштував сам. Це собаки з найгарячіших точок України. Допомагати тваринам, постраждалим від війни, чоловік почав під час окупації Київщини, коли виконував військові завдання в Бучі та Ірпені.

"Коли повертався із завдання, бачив, що собака бігли й поранені, і голодні. Вони панікували, тому що не було людей. Собаки дуже важко переносять зраду. Як пройти повз таку тварину? Я не зміг і почав їх забирати", — пригадав Євген Неруш.

Євген врятував десятки домашніх тварин. Частина з них повернулася до господарів, частина — до нових. Чоловік каже найскладніше знайти сім'ю великим породам, бо люди думають, що велика собака — це велика проблема.

Зоозахисник переконаний, як би важко людям не було під час війни, вони не мають права кидати своїх улюбленців. Щоб підтримати господарів, чоловік і облаштував пункт незламності для чотирилапих.

"Двічі на тиждень — у вівторок та п'ятницю з 12 до 14-ї години люди можуть прийти й отримати корм для своїх тварин", — резюмував Євген Неруш.

Все абсолютно безплатно. Достатньо записатися на сторінці Тваринного Червоного Хреста у Facebook.

Читайте також: Пухнастики шукають роботу: як постраждалим домашнім тваринкам знаходять новий дім

Прямий ефір