Психологиня Наталя Підлісна назвала недоліки онлайн-терапії

Наталя Підлісна. Скріншот: kanaldom.tv

Психологічні консультації онлайн стають дедалі популярнішими, проте кожен варіант має свої переваги та недоліки. Недоліки онлайн-терапії проаналізувала психологиня Наталя Підлісна.

Після пандемії коронавірусу знову популярність онлайн-консультацій зросла з початком повномасштабної війни в Україні. Однак часті знеструмлення та відсутність зв'язку — перші недоліки будь-якій онлайн-комунікації. Другий — брак живого спілкування.

"Є люди, яким важлива мова тіла. Коли в людини серйозне психічна проблема, то розібратися у ній онлайн не вдасться. Терапевту треба оглянути пацієнта, подивитися на його поведінку. Під час спілкування онлайн не все побачиш. Ще є проблеми з нестачею концентрації. При онлайн-терапії люди постійно відриваються на родину. Іти в інше місце — не варіант, бо багатьом їхня кімната є терапевтичним простором. Щоправда, є й такі люди, яким краще змінювати декорації", — пояснила Наталя Підлісна.

Проте швидкість досягнення прогресу залежить від самої людини, а не від вибору між офлайн- чи онлайн-терапією, каже психологиня.

Повна версія інтерв'ю: Психологічні консультації онлайн чи офлайн: обрати слушний варіант допоможе Наталя Підлісна

Читайте також:

Прямий ефір