Психологічні консультації онлайн чи офлайн: обрати слушний варіант допоможе Наталя Підлісна

Наталя Підлісна. Фото: kanaldom.tv

Психологічні консультації онлайн чи сеанси з психотерапевтами в офлайні. Кожен варіант має свої переваги та недоліки. Який формат спілкування з фахівцем обрати саме вам, скільки коштує одна консультація та як швидко можна досягти бажаного результату? Відповіді на ці питання озвучила психологиня "Ранку Вдома" Наталя Підлісна.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Чи ефективні консультації психолога та бесіди з психотерапевтами онлайн?

— Так. По-перше, це економить гроші. В середньому вартують консультації від двадцяти до ста доларів за сеанс, який триває годину. Онлайн-консультанти беруть меншу плату — від двадцяти до сорока п'яти доларів. Бо не треба винаймати офіс. До того ж таке спілкування може бути частим. В термінових випадках я, наприклад, призначаю дві консультації на тиждень. В офлайн-режимі я не можу цього зробити, бо не вистачить часу. Онлайн-консультації часто зручніші й самим клієнтам, адже така практика не порушує графік пацієнта. Зараз популярне текстове консультування. У такому випадку навіть не потрібно планувати сеанс. Пацієнти можуть записувати відео чи аудіо, а фахівець відповідає у текстовому форматі. І найголовніша перевага онлайн-консультацій у тому, що пацієнт не обмежений географічно у своєму виборі. Тобто терапевт, навіть якщо він на іншому кінці світу, вийде на зв'язок.

—  Які мінуси онлайн-терапії ви можете назвати?

— Перша проблема — це часті знеструмлення та відсутність зв'язку. Друга — брак живого спілкування. Є люди, яким важлива мова тіла. Коли в людини серйозне психічна проблема, то розібратися у ній онлайн не вдасться. Терапевту треба оглянути пацієнта, подивитися на його поведінку. Під час спілкування онлайн не все побачиш. Ще є проблеми з нестачею концентрації. При онлайн-терапії люди постійно відриваються на родину. Іти в інше місце — не варіант, бо багатьом їхня кімната є терапевтичним простором. Щоправда, є й такі люди, яким краще змінювати декорації.

— У якому випадку швидше наступає прогрес: після офлайн- чи онлайн-терапії?

— Це залежить від людини, а не від терапії.

Скільки сеансів треба, щоб знайти проблему і пропрацювати її?

— У цьому питанні немає уніфікованого підходу. Під час курсу лікування можуть змінюватися пріоритети й терапевтичні завдання. Якщо треба термінове втручання, то і за чотири консультації можна виправити ситуацію. Деякі люди ходять до фахівця роками.

Читайте також:

Прямий ефір