Чим годують в ЗСУ: інтерв'ю з ведучим проєкту "Бажаю смачного" Володимиром Кравчуком

Володимир Кравчук. Скриншот: kanaldim.tv

YouTube-шоу "Бажаю смачного" — це історія про стосунки військових та цивільних. Їжа — лише фон, який допомагає налагодити місточки між українцями. Проєкт запустили на "Армія TV". На цивільній кухні молодший сержант Володимир Кравчук, кіт Олег та зіркові гості пробують сухпайки різних армій світу. Навіщо це потрібно та як годують в ЗСУ, розповів у "Ранку Вдома" Володимир Кравчук.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Про що проєкт "Бажаю смачного"?

— Це проєкт про стосунки військових та цивільних. Сама їжа — це просто фон, який допомагає нам побудувати місточок між військовими та цивільними. В якийсь момент нам здалось, що військові та цивільні зустрічаються тільки в контексті зборів або якихось трагічних подій. Тож нам захотілось наповнити ці взаємозв'язки чимось таким смачним, корисним і пізнавальним.

Хто буде співведучим?

— У нас є співведучий, який обрав нас. Це кіт Олег. Якому не можна їсти, але він дуже хоче. Наша задача — не дати йому поїсти під час приготування їжі. Також ми запрошуємо різних медійних особистостей, які так чи інакше дотичні до війська або до російсько-української війни.

Чому ви вирішили об'єднати у шоу думки військових та цивільних?

— Бо має бути такий місток, де всі сходяться в боротьбі проти війни. У військових назбиралося багато досвіду, який не пов'язаний безпосередньо з бойовими діями. Хотілося б трішки занурити цивільний світ в нього на кухні.

Що будете обговорювати з гостями?

— Ми обговорюємо будні українського військового при виконанні бойових завдань. Що саме ми їмо. Як ми їмо. Як ми це готуємо. Чи смачно нам взагалі, чи важливим є смак на передовій. Коли ми безпосередньо беремо з собою ці сухпаї і йдемо на виконання бойових завдань.Це велика тема. Цікава думка цивільних. Порівняння цього досвіду. Ми спеціально вибрали формат, коли ми це робимо на цивільній кухні, тим самим бажаючи затягнути цей досвід трішки в цивільне життя.

— Скажіть, у проєкту є цензура?

— Цензури немає, хіба самоцензура. Ми відкриті говорити неприємну, але все ж таки правду. Це все відбувається з нами. Тому ми не бачимо сенсу щось приховувати, тим паче в такій правді є багато кумедного, чим можна поділитися. Наприклад, на початку війни нам волонтери прислали заморожені вареники. Я тільки прийшов добровольцем в військову частину, себе налаштовував на те, що  військове життя сповнене серйозних викликів. Я налаштовувався на те, що маю терпіти все. Я вже кілька днів дивився на ці вареники й думав, коли ж ми їх поїмо. Ось, нам подають вареники, а вони згоріли. Думаю, нічого страшного. Коли я його вкусив, то зрозумів, що він заморожений всередині. Це вперше я їв таку страву.

Чим сухпайки принципово відрізняються? Які взагалі бувають?

— Підходом. Я б сказав людиноцентричністю. Ми починали зі шведського сухпайка. Їх є п'ять типів: звичайний м'ясний, халяльний, веганський, безлактозний та безглютеновий. В цих п'яти видах є дев'ять типів меню. Це дуже важко уявити в наших реаліях. Хоча наш військовий сухпай, особливо №15 — останній, дуже ситний. Я б навіть сказав, що це не денна норма, а норма на два дні. Якщо все з'їсти за день, то я не певен, що ти зможеш в броні бігати окопами. Ми куштували французький сухпай. Наповнення — це є цивільні консерви й тому в тебе перехід від цивільного харчування до військового є майже непомітним. Ти їси ті самі страви, які ти можеш купити просто в супермаркеті в якихось консервах. Це дуже цікавий, оригіналі підхід.

Скажіть, будь ласка, де шоу вже можна подивитися?

— Його можна подивитися на телеканалі "Армія TV" щонеділі або в записі на нашому каналі на YouTube. Щонеділі він виходить зранку о 10:30.

— Ви вже багато чого скуштували, так? Що було найсмачніше в сухпаях? Що не сподобалось принципово?

— Почну з того, що не подобається. Мені абсолютно не подобаються галети в будь-яких пайках. Вони настільки хрумкі, що можна пропустити прихід ворога, коли їх їси. Звук цих галет глушить все, навіть вибухи 120 мін. Зі смачного — французький сухпай. Там були люля-кебаби з рисом та соусом. Дуже смачно.

— Ви набрали трохи зайвих кілограмів?

— За два роки в війську я набрав майже 10 кілограмів. Годують тут добре. Я зараз намагаюся позбутися зайвої ваги, але це не завжди пов'язано з переїданням. На фронті ненормований прийом їжі, сон. Це все накладається на стрес.  Саме тому часто люди в війську набирають кілограми.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Медіа-партнери
Прямий ефір