Просто "Бродвей": про прем'єру мюзиклу "Чарівник країни Оз" розповіли директор Київського театру ляльок Ігор Гулий та актриса Лідія Шевченко

Лідія Шевченко та Ігор Гулий. Скриншот: kanaldim.tv

Прем'єра вистави "Чарівник країни Оз" незабаром відбудеться у Київському академічному театрі ляльок. Постановку готували ще до повномасштабного вторгнення, однак у лютому 2022 року все стало на паузу. Про роботу театру під час війни, постановки та підготовку до прем'єри у програмі "Ранок Вдома" розповів директор та художній керівник театру ляльок Ігор Гулий та акторка-ляльковод Лідія Шевченко.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

Зараз всім театрам не легко. Як живеться театру ляльок під час повномасштабної війни і з якими викликами вам довелося зіштовхнутися?

Гулий: Ви маєте рацію, зараз всім дуже важко. Звісно, що ми перелаштувалися і намагаймося грати вистави. Не в меншій кількості, яка була до повномасштабного вторгнення, тому що зараз працюємо лише в п'ятницю, суботу та неділю. По дві три вистави граємо. У жовтні спробуємо працювати ще четвергами. Ми шукаємо можливості випускати круті, великі роботи. Зараз, наприклад, готуємо мюзикл. Колектив згуртований, працює на результат.

— Минулого сезону ви презентували виставу за "Енеїдою" Котляревського, а також виставу "Труффальдіно — слуга двох господарів". Цього року це мюзикл "Чарівник з країни Оз". Розкажіть, будь ласка, чому вибір саме впав на цього матеріал?

Шевченко: Перші репетиції ми почали ще до війни. У лютому 2022 року були начитування з режисером, велася підготовка. Просто повномасштабне вторгнення зірвало плани.

Гулий: Ми вимушено відклали це на півтора року. Вона потребує залучення великої кількості артистів, костюмів, декорацій, ляльок. Якщо бути точним, то 18 акторів. Звісно багато ляльок виготовлено та костюмів для них.

Шевченко: Один актор може грати кілька ролей, тобто працювати з кількома ляльками. Буває таке, що актор показується на сцені коли говорить із планшетною лялькою. Тобто він одночасно грає дві ролі. Часто люльки схожі на актора, який його виконує. Насправді складається таке враження, ніби всі ці ляльки художник змальовував з акторів.

Розкрийте трохи деталей про довгоочікувану прем'єру.

Гулий: Ми назвали цей жанр авантюрне мюзик-шоу на дві дії, з контрактом. Режисер обрав таке жанрове рішення, тому що є хореографія, вокал, у нас є ляльки, у нас є декорації-трансформери, костюми. Просто "Бродвей".

У чому особливість цієї вистави?

Гулий: Родзинка цієї вистави полягає в синтетичному поєднанні ляльок та артистів живого плану, цікавих трансформацій з декораціями, тому що це такі цікаві рішення нашого художника головного Миколи Данька. Плюс до того ще багато хореографії і багато вокалу. Тобто зроблено в стилістиці шоу американських 1960-х років. Немає четвертої стіни. Є ведучі, які це все проводять, коментують, підводки роблять. Тобто це сучасна така історія. Виставу краще дивитися сім'єю, хоча ми заявили, що це постановка для глядачів старше 10 років.

Шевченко: Взагалі унікальність театру ляльок полягає у тому, що ми ставимо певний віковий ценз, але в театр приходять з дітьми різного віку. На "Енеїду" поставили віковий ценз — з 14 років, але дивляться батьки й з меншими дітьми. П'ятирічним цікаво просто за процесом споглядати, навіть якщо вони не все зрозуміють. Дорослі бачать другий план, їм цікаво спостерігати за процесом, як актори спілкуються з ляльками, між собою, з самими собою. Там багато цікавого.

— Запросімо глядачів до вас на прем'єру?

Гулий: У суботу, 23 вересня, о 12:00 та 16:00 запрошуємо усіх в Київський академічний театр ляльок. Буде два прем'єрних покази мюзиклу "Чарівник з країни Оз".

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Медіа-партнери
Прямий ефір