Про волонтерство, концерти та пісні про війну: інтерв'ю з гуртом SPIV BRATIV

SPIV BRATIV. Скриншот: kanaldom.tv

До студії "Ранку Вдома" завітав гурт SPIV BRATIV, чиї хіти "Бахмут", "Чорнобаївка", "Повітряна тривога в Криму" добре знають як в Україні, так і за її межами. Четверо братів Осичнюк із Черкас розповіли про музичний фронт, концертний тур Україною, підтримку військових та виконали композицію "Москва згоріла".

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— З початку повномасштабного вторгнення ви виступаєте в прифронтових містах та на деокупованих територіях. Де саме ви побували, з чим стикнулися, з ким зустрілися?

Дмитро: Давати концерти для військових ми почали ще у 2014 році. Тоді ми вперше поїхали в зону АТО, щоб підтримати наших черкаських військових. 

Леонтій: Зазвичай концерт для військових відбувається за запитом хлопців. Ми зазвичай погоджуємося, приїжджаємо в якесь місце, сідаємо в зелений автобус і нас кудись везуть. Ти не знаєш, куди їдеш, телефон вимикаєш. Тоді побачили військових, зіграли для них і швиденько назад. 

Дмитро: Загалом це Харківщина, Запорізька область.. Ближче до зони бойових дій. 

— Що вас за 2022 рік найбільше вразило під час зустрічей з публікою? 

Дмитро: Буває ми виступаємо, люди радіють, підспівують, говорять, а до мене приходить усвідомлення того, що саме ми робимо. Ми співаємо пісні про війну. Ці люди в залі хотіли цього? Звісно, що не хотіли. Вони змушені якось відволікатися і намагатися радіти під час таких страшних подій. В такі моменти в мені аж все холоне.

— Що вас надихає продовжувати робити музику і виходити на сцену?

Артем: До повномасштабного вторгнення у нас на YouTube рекорд переглядів становив 40 000, а загалом — взагалі по дві тисячі. Тепер наша впізнаваність сильно зросла. Багато людей співають наші пісні на концертах, знають слова. Це дає сили і надихає, бо комусь це потрібно. 

Дмитро: Особливо коли військові пишуть коментар під піснею "Бахмут", що вони з Бахмута і стоятимуть, поки є сили. Хіба це може не надихати? 

— Ми знаємо, що ви берете участь не тільки у благодійних концертах, але активно займається волонтерством. В яких напрямках ви працюєте?

Дмитро: Ми завершили наш перший власний збір зібрали на навігатори для військових пілотів. Скоро ми їх передамо особисто в руки і відзвітуємо перед усіма. Також ми постійно на благодійних концертах, де збирають гроші на Збройні сили України. Буває й таке, що нам іноді доводиться допомогти гуманітарку вигрузити з одного автобуса в інший. Ми не тільки на гітарах вміємо грати. 

— Зараз у вас триває тур Україною. В яких містах ви виступатимете ще?

Дмитро: Це наш перший справжній тур Україною. Раніше такого не було, тож ми дуже хочемо зустрітися з нашою аудиторією, глянути в очі тим, з ким ще вживу зустрічалися. Це буде такий собі обмін енергетикою. Ми багато виступаємо для військових, але хочемо багато виступати і для цивільного населення. Проте треба тримати баланс між тим, щоб не перетворити війну на гулянку. 

Артем: Цивільне населення теж виснажене і теж потребує підтримки. Всі ходять на роботу, платять податки. Теж воюють, просто на іншому фронті.

— Наприкінці лютого у вас вийшла пісня "Непохитним". Розкажіть про неї.

Леонтій: Ми вже відзняли відео на неї і наш тур має таку ж назву. Суть її в тому, що всі усвідомили, що Україна залишилася. Зараз іде перша частина туру "Непохитним", друга, ймовірно, пройде східними областями, а остання — в Криму. Як співається в одній з наших пісень: "Все почалося з Криму, Кримом і закінчиться".

Також цікаво:

Прямий ефір