Про конгрес WBC у Мексиці, профі-бокс та Україну після перемоги: інтерв'ю з головою WBC Ukraine Миколою Ковальчуком

Микола Ковальчук. Фото: kanaldom.tv

У професійному спорті в часи війни також необхідні слова, підтримка і допомога з боку популярних та дуже авторитетних у світовому боксі українців. Голова українського представництва Всесвітньої боксерської ради Микола Ковальчук у гостях програми "Коло спорту" розповів про події року війни, здобутки й важливі перспективи.      

Вітчизняний юрист Микола Ковальчук очолив новостворене Українське представництво Всесвітньої боксерської ради за півроку до початку повномасштабної війни. Національний офіс найавторитетнішої у професійному боксі організації розпочав активне впровадження своїх найвищих стандартів у вітчизняному спорті. Російська навала завадила стрімкому розвитку, але WBC Ukraine продовжує свою діяльність задля успіхів нашої країни. 

Ведуча — Діана Кондратюк.

— Як у вас почалося 24 лютого 2022 року?

— Як і в усіх, напевно, — з вибухів за вікном. Я прокинувся, поїхав на роботу, зібрали всі необхідні документи та речі, роздали людям заробітну платню на декілька місяців наперед. Лише ввечері ми потрапили до Бучі — це моє постійне місце проживання. Я забрав батьків. Дві доби ми їхали в Івано-Франківськ, звідки я родом.

— На вас велика відповідальність за колектив WBC Ukraine. Ви сам є президентом. Які були ваші перші дії стосовно того, що робити далі? 

— Перші кілька днів незрозуміло було, що відбувається. Потрібно було це переварити. Потім ми з Сергієм Ватаманюк, який був тренером Олександра Усика та Дениса Берінчика, прийняли рішення створити благодійний фонд, щоб теж допомагати і нашим бійцям, і переселенцям. Потік переселенців був шалений. 

— Конгрес WBC у Мексиці наробив великого галасу як в пресі, так і загалом у світі. Ви були там присутні, тож розкажіть, як приймали українську делегацію? 

— Ми підготували восьмихвилинний ролик, що охоплював основні події війни в нашій країні. Люди просто плакали. Ми багато отримали і допомоги після цього, і багато слів підтримки. На цьому конгресі було прийнято важливе рішення щодо несанкціонування боксерських поєдинків за участю російських та білоруських боксерів. Звичайно, було лоббі з боку Росії щодо того, щоб ці санкції зняти. Їх не лише не зняли, але й посилили. Вони зараз діють. 

— Яка доля у того прапора, котрий підписували всі зірки світового боксу? 

— Це дійсно великий стяг, на якому розписалися усі присутні на Конгресі чемпіони світу. Розписалися й наші чемпіони: Олександр Гвоздик і Денис Берінчик. Ми ще будемо збирати підписи. На Конгресі ми пообіцяли, що цей стяг обов'язково буде висіти на якомусь черговому Конгресі WBC, який проходитиме в Маріуполі чи в Ялті. 

— Війна вплинула на кожного з нас і продовжує впливати на український спорт. Чи можливо в умовах війни організувати вечір профі-боксу? 

— Складно, але можливо. Скажімо, Чемпіонат України з боксу проводився в горах, де було досить безпечно. З генераторами, правда, але був успішно проведений. Вечір професійного боксу повинен проводитися у якомусь місті, тому що профі-бокс — це, перш за все, шоу. Проводити його в якомусь підвальному приміщенні чи в метро — ми про це вже думаємо. Є навіть ідеї. Зараз все ще в процесі. 

—  Що вас найбільше вразило за рік повномасштабної війни?

— Вразило єднання людей. Дуже багато людей, незважаючи на можливості виїхати в безпечне місце, не захотіли це робити. Показали силу українського народу. 

— Якою буде Україна після перемоги?

— Буде все дуже добре: підуть інвестиції, ми обов'язково вступимо в НАТО, відповідно, ми будемо захищені. Обов'язково вступимо до Євросоюзу — офіційно станемо частиною Європи.

Більше цікавого з "Кола спорту"

Прямий ефір