Президент України запросив генсека НАТО взяти участь в саміті Кримської платформи — інші деталі розмови

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Про це сьогодні, 2 серпня, повідомляє пресслужба глави держави, інформує "Дом".

Зеленський поінформував Столтенберга про ситуацію на полі бою та необхідність швидшого отримання Україною більшої кількості важкої зброї від країн-членів НАТО для успішного відбиття російських атак та переходу до подальшого контрнаступу. Також наголосив на важливості одержання Україною від Альянсу в максимально стислі терміни нелетальної військової допомоги в межах комплексного пакету, який був затверджений на Мадридському саміті НАТО. Президент зробив акцент на важливості забезпечення повного фінансування вказаної допомоги.

Окремо Зеленський та Столтенберг обговорили опрацювання запитів України до НАТО стосовно допомоги для проведення гуманітарного розмінування. Глава держави висловив сподівання на прискорення постачання необхідного обладнання.

Своєю чергою, генсек НАТО висловив співчуття у зв’язку з убивством Росією українських військовополонених в тимчасово окупованій Оленівці Донецької області.

"Єнс Столтенберг привітав угоду щодо розблокування експорту українського зерна через чорноморські порти та відправлення з Одеси першого судна зі збіжжям", — йдеться у повідомленні.

Також глава держави запросив генерального секретаря НАТО взяти участь в онлайн-саміті Кримської платформи 23 серпня поточного року.

Читайте також: НАТО посилює оборону в країнах Балтії — роль Альянсу у війні Росії проти України (ВІДЕО)

Нагадаємо, вчора, 1 серпня, відбулися предметні перемовини між президентами України Володимиром Зеленським та Франції Еммануелем Макроном, які тривали півтори години. Глава Української держави у межах постійного діалогу провів телефонну розмову з колегою.

Прямий ефір