Під крики "Ганьба": новий нардеп від Донеччини прийняв присягу в Раді (ВІДЕО)

Андрей Аксёнов. Фото: freeradio.com.ua

Мер міста Добропілля Андрій Аксьонов, який переміг на довиборах по виборчому округу № 50 в Донецькій області, 19 травня приніс присягу народного депутата України. Його не дружньо зустріли в сесійній залі. Але у СБУ немає підтвердженої інформації про наявність російського паспорта у новообраного парламентарія, інформує "Дом".

Вигуки "Ганьба" і заблокована трибуна. В таких умовах приймав присягу Андрій Аксьонов.

Крім невдоволення деяких депутатів, юридичних підстав відмовити Аксьонову в прийнятті присяги немає, зазначив заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук.

"Шановні колеги. З огляду на всю контроверсійність питання і різні речі, які звучали в ефірах, я повідомив керівникам фракцій і груп, що вчора (18 травня, — ред.) я звернувся до апарату Верховної Ради з питанням: чи є якісь підстави, які перешкоджають пану Аксьонову Андрію Анатолійовичу прийняти присягу народного депутата України ", — зазначив він, звертаючись до парламенту.

А ось у заступниці голови Верховної Ради Олени Кондратюк виникли питання стосовно нового народного депутата Аксьонова. І поставити їх вона вирішила Службі безпеки України прямо з президії.

"Це дійсно дуже контроверсійне питання. З приводу прийняття сьогодні присяги народним депутатом Аксьоновим, я прошу врахувати це як публічний запит до очільника СБУ, чи дійсно він має паспорт іншої держави?", — заявила вона.

Головне питання щодо Андрія Аксьонова — чи є у нього російський паспорт і чи відвідував він окупований Крим після 2014 року в обхід українського законодавства. За роз'ясненнями телеканал "Дом" звернувся до пресслужби СБУ.

"Документально підтвердженими даними про наявність у громадянина України Аксьонова Андрія Анатолійовича паспорта громадянина РФ Служба безпеки України поки не володіє", — йдеться у відповіді спецслужби на запит.

Андрій Аксьонов переміг на довиборах до Верховної Ради у 50-му окрузі в Донецькій області. І поки не повідомляв про плани приєднатися до будь-якої фракції.

Нагадаємо, що Андрій Аксьонов у 2014 році був селищним головою смт Новодонецьке, яке відноситься до Добропільської міської ради. Політики та журналісти звинувачували його в причетності до організації в Новодонецькому псевдореферендуму на підтримку російської окупації регіону. Однак проти Аксьонова офіційних звинувачень щодо подій 2014 року не висували.

У жовтні 2015 року він був обраний мером Добропілля. Народний депутат Дмитро Лубинець повідомляв, що Аксьонов у 2014 році отримав російське громадянство. Сам Аксьонов не підтверджував, але й не спростовував цю інформацію, посилаючись в коментарях журналістам на презумпцію невинуватості, й на те, що факт російського громадянства потрібно довести в суді.

Крім того, з 2018 року стосовно Аксьонова триває судовий розгляд. За даними слідства, у 2017 році мер Добропілля отримав близько 6 тис. грн зарплати, але в цей час він перебував в окупованому Криму. При цьому, як зазначають прокурори, півострів він відвідував за підробленими документами. Таким чином, його підозрюють в службовій підробці, підробці та використанні документів, розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем.

28 березня відбулися довибори до Верховної Ради в окрузі № 50 у Донецькій області, на яких переміг мер міста Добропілля Андрій Аксьонов, він балотувався від партії "Порядок".

Прямий ефір