Підсумки 15 січня: витік хімікатів в ОРДО, газовий шантаж Росії та схеми закупівлі вугілля з ОРДЛО (ВІДЕО)

США готові ще до однієї зустрічі з Росією. Кремль намагається шантажувати Європу газом. Загроза нових кібератак. Підвищення зарплат держслужбовцям. І в прифронтовому Торецьку, як і раніше, немає води. Про ці та інші події сьогодні, 15 січня, — у підсумковому випуску новин телеканалу "Дом".

Витік хімікатів в ОРДО відбувається в тимчасово окупованій Горлівці. Це може призвести до техногенної катастрофи та використовуватися Росією як привід для вторгнення. Ситуацію телеканалу "Дом" прокоментували в управлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій у Донецькій області. Подробиці — у матеріалі.

США та НАТО заявили про готовність до нової зустрічі з Росією у межах дипломатичного діалогу щодо деескалації навколо України. Ця заява прозвучала за підсумками телефонної розмови держсекретаря США Ентоні Блінкена та генсека Альянсу Єнса Столтенберга. Вашингтон і його союзники по НАТО закликають Росію вжити негайних заходів щодо деескалації агресії проти України. Як Київ та Захід реагують на можливі загрози — дізнавалися кореспонденти телеканалу "Дом".

Ситуація на газовому ринку Європи: шантаж із боку Росії. Росія знову намагається шантажувати Європу газом. Спочатку "Газпром" заявив, що європейські підземні сховища наполовину порожні. А потім уже із Кремля звучать заяви про можливість збільшити постачання палива, але з певними умовами. Цій темі присвячено сюжет.

Наслідки нових кібератак. Без світла, тепла та грошей залишаться українці у разі нових кібератак. Вони можуть бути набагато серйознішими, ніж те, що сталося в Україні напередодні. Про це попереджають американські експерти, пише Reuters. Наступного разу, на їхню думку, атакуватимуть критичну інфраструктуру. Більше — у матеріалі.

Закупівля вугілля із ОРДЛО: історія питання. Внаслідок агресії Росії на Донбасі Україна змушена близько третини обсягів вугілля закуповувати за кордоном. А ТЕС довелося переобладнати через дефіцит антрациту. Від 2014 до 2016 року Україна відкрито купувала це паливо в ОРДЛО. Ця схема закупівель лягла в основу кримінального провадження про пособництво тероризму та держзраду щодо двох чинних народних депутатів — Петра Порошенка та Віктора Медведчука. Яка ситуація з вугіллям була в той час, і як зараз країна справляється без палива з надр, які залишилися на тимчасово непідконтрольних Україні територіях, — розбиралися кореспонденти телеканалу "Дом".

Підвищення окладів Нацгвардії. Від 1 лютого українським правоохоронцям збільшать оклад на 10% для всіх категорій. Про це раніше повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. Крім поліцейських, підвищення торкнеться рятувальників, прикордонників, нацгвардійців та працівників міграційної служби. Докладніше — у репортажі.

Ці та інші події 15 січня — у підсумковому випуску новин:

Сьогодні у випуску:

  • 00:17 Витік хімікатів відбувається у непідконтрольній Горлівці.
  • 01:06 США та НАТО заявили про готовність до нової зустрічі з Росією у межах дипломатичного діалогу щодо деескалації навколо України.
  • 05:40 Росія знову намагається шантажувати Європу газом.
  • 08:21 Через агресію Росії на Донбасі Україна змушена близько третини обсягів вугілля закуповувати за кордоном.
  • 15:11 Без світла, тепла та грошей залишаться українці у разі нових кібератак.
  • 15:58 Не вдається ліквідувати наслідки аварії на водопроводі "Горлівка – Торецьк" у Донецькій області.
  • 16:30 Від 1 лютого українським правоохоронцям збільшать оклад на 10% для всіх категорій.
Прямий ефір