Окупанти хочуть створити агентурну мережу серед кримських татар, — Чубаров про конвеєр тортур у Криму (ВІДЕО)

Окупований Крим. Фото: ukrinform.ru

Федеральна служба безпеки Росії намагається вербувати кримських татар, залякуючи та застосовуючи до них тортури, інформує "Дом".

Окупанти намагалася завербувати жителя півострова Куртумера Чалгозова, якого 14 грудня заарештували в окупованому Криму у власному будинку, відвезли у невідомому напрямку та під загрозою ув'язнення змусили підписати згоду про співпрацю з ФСБ.

"Захочемо, каже, зробимо так, що тебе посадять за розбещення неповнолітніх — від 15 до 20 років", — публічно розповів про погрози Чалгозов.

Зважився на це після того, як почув історію заарештованого активіста Нарімана Аметова. Того силовики катували струмом, і він розповів про це публічно — у відеоролику.

У Меджлісі кримськотатарського народу називають ці дії послідовною стратегією окупантів.

"Поява більшої кількості катувань свідчить про те, що російські окупанти розглядають тортури як можливість створити свою агентурну мережу в середовищі кримськотатарського народу. Але своїми мужніми діями й Наріман Аметов, і Чалгозов не залишили їм жодної надії на це", — прокоментував голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

В обох випадках окупаційна влада спочатку намагалася пов'язати справи чоловіків із провадженням проти першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла. Він брав участь у саміті Кримської платформи у Києві, і після того, як повернувся до окупованого Криму, його звинуватили у диверсії. Чоловіків катували, і як вихід — пропонували співпрацювати.

За словами захисника Нарімана Джеляла Миколи Полозова, лише розголос таких історій може привернути до них увагу міжнародної громадськості.

"Боюся, що це не перший і не останній випадок. І це повторюватиметься, на жаль, допоки російська влада відчуватиме безкарність. Але ми бачимо, що цивілізований світ поки що не готовий говорити про захист прав людини у Криму. Максимум — висловлювання глибокого занепокоєння, але цього явно недостатньо, щоб зупинити цей конвеєр тортур", — упевнений Микола Полозов.

Читайте також: Примотали скотчем до стільця, шантажували дівчиною — кримський татарин розповів про вербування ФСБ

Нагадаємо, що Нарімана Джеляла та братів Ахтемових затримали після незаконних обшуків на початку вересня. Окупаційна влада Криму звинувачує затриманих у нібито диверсії на газопроводі біля села Перевальне під Сімферополем.

8 листопада у тимчасово окупованому Криму "слідством" було висунуто нове звинувачення Наріману Джелялу. Його звинуватили у контрабанді вибухового пристрою. За цією статтею йому загрожує від 7 до 12 років ув'язнення. 

Читайте також: "У мене мізки просто попливли": окупанти катували струмом кримського татарина

Прямий ефір