Нове життя попри темряву та війну: історія подружжя із Чернігівщини у проєкті "Дочекаюсь"

Героїня нового випуску проєкту "Дочекаюсь" Анна Кухаренко разом із сином змушена була тікати з Чернігова, яке одним із перших чинило опір окупантам. Її чоловік Андрій працює в ДСНС, тож залишився рятувати місто. У березні ворожий снаряд прилетів у будинок подружжя. Дивом ніхто не постраждав. Наразі родина очікує поповнення в сім'ї. Додому Анна повернулася, бо вирішила народжувати в Україні, поруч із чоловіком. Як на омріяну зустріч відреагує коханий та чи зрозуміє він натяки — дивіться в програмі "Дочекаюсь" із Лілією Ребрик

Родина

30-річна Анна за фахом лікар-ветеринар. Свою професію вона обожнює, тож коли через війну виїхала з Чернігова до Польщі, знайшла там роботу за фахом. Проте у чужій країні її 3-річний син Женя перестав розмовляти. Лікарі порадили повернутися на рідну землю, мовляв, тоді хлопчик заговорить. Так, у липні Анна з Женею приїхали до Івано-Франківська і побачилися з батьком. Коли жінка повернулася назад до Польщі, дізналася про другу вагітність.

"Моя реакція була дуже неоднозначною, бо в країні іде війна. Невідомо, коли можна буде поїхати в Чернігів. Чоловік дуже зрадів. Почав мене втішати і запевняти, що ми все зможемо. Казав, що це чудово, коли у такі часи, коли навкруги так багато смертей, а у нас — життя", — згадує Анна.

31-річного чоловіка Анни звати Андрій. Він працює рятувальником ДСНС. Познайомилися у ресторані через спільного знайомого. Жінка згадує, що він був дуже мовчазним у той час, як вона — досить балакуча. Спочатку вона не звернула увагу на Андрія. А от чоловік звернув. Залицявся близько півроку.

"Він стриманий. Підкорив мене своєю турботою, готує кожен ранок сніданки. Він дуже гарний батько, вставав разом зі мною серед ночі, щоб годувати чи колисати дитину. Він — моя підтримка, моя опора і мій тил", — каже вона.

Влучення ракети в будинок

Вранці 24 лютого 2022 року Анна прокинулася разом із усією Україною від вибухів. Чернігів став містом, яке росіяни атакували одним із перших. Сирена тоді майже не вимикалась, згадує жінка. Чоловік Андрій одразу пішов на роботу. В перші дні після повномасштабного вторгнення він працював добу через добу. А пізніше, коли атаки Росії та пошкодження будівель у місті стали масштабнішими, чоловіка не було вдома по три доби поспіль. Після 10 березня, коли у місті зникло світло, сім'я переселилася у підвал. 19 березня в будинок подружжя влучила ракета. Від удару повибивало стіни та вікна, сипалася стеля. Було дуже гучно, каже Анна. Тоді було прийнято рішення евакуюватися з міста."

Було дуже важко прощатися. Я залишала в місті чоловіка і батька. Я розуміла, що когось із них у будь-який момент може не стати", — зізнається Анна.

Оскільки Андрій працює рятувальником, Анна запропонувала ведучій проєкту "Дочекаюсь" зняти про його роботу документальний фільм. В рамках цього героїня підготувала підказки, які мають натякнути Андрію на повернення дружини. 

Залучившись підтримкою начальника Андрія, команда проєкту запросила чоловіка на зйомки. Рятувальник провів екскурсію по частині, де він працює, та поділився тонкощами своєї професії.

Підказка №1. Куртка

У чорній куртці, яку купив Андрій, Анна проходила весь декрет. Попри те, що Лілія Ребрик вважає, що чоловіки рідко коли звертають увагу на елементи одягу жінки, Анна впевнена, що її коханий куртку впізнає.

Цей предмет верхнього одягу Лілія Ребрик одягнула під час зйомки "документального фільму" про рятувальників. У ній ведуча спустилася з Андрієм в укриття, аби там зняти реконструкцію гасіння пожежі.

"Така сама, як у дружини", — посміхнувшись, одразу сказав чоловік.

Андрій, чоловік Анни. Фото: kanaldom.tv

Підказка №2. Рюкзак 

Женін рюкзак Андрій привозив із собою, коли родина зустрічалася влітку в Івано-Франківську. Син цей портфель дуже любить, тож Анна сподівається, що її чоловік його впізнає.

На зйомку рюкзак надів інший хлопчик — 8-річний Сергій Мороз. Він співає на вулицях і збирає гроші на потреби ЗСУ. Зібрані 64 тисячі гривень передав у Фонд Сергія Притули на ремонт трофейного танку. Загалом Сергій зібрав уже понад 700 тисяч гривень.

Рюкзак сина Андрій не впізнав, хоч і поглянув кілька раз на нього.

Підказка №3. Червоний гаманець

На Новий 2022 рік Андрій подарував Анні червоний гаманець. Його для зйомки "документального фільму" віддали акторці, котра грала постраждалу в ДТП. Її, при надії і затислу подушкою безпеки в автомобілі, мав врятувати Андрій. Під час реконструкції надзвичайної ситуації та порятунку з неї, акторка немов випадково вронила гаманець. 

Попри те, що це був його подарунок дружині, уваги на червоний аксесуар він не звернув.

Підказка №4. Дах

Пропозицію руки і серця Андрій зробив Анні на даху 14-поверхівки, в якій вони колись жили. І саме у цьому будинку, ніби випадково, Лілія Ребрик запропонувала зняти наступну реконструкцію надзвичайної ситуації. Звісно, чоловік будинок упізнав. Навіть показав коричневі вікна їхньої з Анею колишньої квартири.

Зустріч

Поки Лілія Ребрик з Андрієм підіймалися сходами з сьомого на чотирнадцятий поверх, Анна з сином вже були на даху і чекали на зустріч.

Ведуча вийшла на дах першою. Команда проєкту увімкнула дим-машину для імітації задимленості від пожежі і, заодно, щоб утворити завісу між Андрієм, котрий щойно піднявся на дах, та його рідними, котрі на нього вже чекають.

Аж ось дим трохи розсіюється, Андрій крізь нього підбігає до людей, котрих йому треба рятувати за сюжетом… А "постраждалими" виявляються його кохана дружина та син. 

Коли родина наобіймалася і витерла сльози щастя, чоловік зізнався, що не здогадувався, що Анна з Женею в Україні. Тепер родина Кухаренко чекає на поповнення сім'ї та перемогу України. Сподіваються, що друге станеться раніше.

Попередні випуски "Дочекаюсь":

Дивіться проєкт "Дочекаюсь" з Лілею Ребрик на каналі "Дом" щочетверга о 21:00, а також на сайті та на YouTube-майданчику каналу "Дом".

Прямий ефір